Život v duchu posolstiev

Dátum: 02.04.2013

Vložil: Mirčo

Titulok: Re:Modlitebná skupina

Tak my sme tiež taká mala skupinka :) momentálne 4 pevní a su dve adeptky ktoré občas prídu.

Hned ako vysiel list nášho biskupa mi kňaz povedal: "Máte sa po chlebe" (lebo pred tým mi pečate posvätil), ale usmieval sa pri tom takže sa nič mimoriadne nedialo. Potom som si napísal taký zoznam s ktorým som prišiel za nim raz podvečer na faru na priatelskú debatu - rozobrali sme toho veľa. Okrem iného povedal: Vás nezavazuje nič, kludne sa možete modlitby modliť aj v kostole (na našej dedine) nemá proti tomu nič. Ukazal som mu odkazy na MKH, Garabandal, katechizmus RKC a podobne. On povedal, že proroctvá nevenuje pozornosť, lebo sa neplnia (poukazal na MKH kde v r.199x bolo napisane ze toto desatrocie je najvyznamnejsie - a nic sa neudialo). Večeradlo odsluži ked môže ake nevenuje tomu pozornosť.

Modlitby sa modlime v meste v kaplnke, zatiaľ bez problémov raz do týždňa v podstate spôsobom akým píšeš aj ty.

Chystam sa na dalsiu debatu (ta prva bola este ked nebol zvoleny FP) a v podstate chcem vediet odpoved na otazku: Či bude v prípade potreby ochotní odslúžiť sv.omšu takto ako ju pozname ak budú zmene slová pri premení a sv.omša. Náš farár je veľmi citlivý na detaily verím, že budeme mať v nom oporu v nastávajúcich časoch.

Este sa chystam niekedy na večeradlo v našej farnosti, aby som sa niekoho kto študuje knižku MKH rovno spýtal na jeho názor na Varovanie - ktoré je tam presne opísané + to čo si citovala vyššie.





Späť na diskusiu