Život v duchu posolstiev

Dátum: 08.05.2012

Vložil: František

Titulok: Prečo?

Buď pochválený Ježiš Kristus.
Naozaj by ma zaujímalo, prečo o tomto nehovoria (mlčia?) kňazi. V súvislosti s touto otázkou mi prichádza na myseľ výrok sv. Jána Mária Vianney (možno budem parafrázovať): "Viete si predstaviť, aké je ťažké ísť na Boží súd s celou farnosťou?"
Má niekto skúsenosť s verejným vyjadrením sa niektorého kňaza k týmto posolstvám? Som totiž rozhodnutý opýtať sa nášho pána farára na tieto posolstvá, ak o nich vie, na jeho názor. Prečo sa o takej dôležitej veci, ako je druhý príchod nášho Pána Ježiša Krista, nehovorí z "kazateľníc"? Je mi to veľmi zvláštne, že taká dôležitá vec, akou sú tieto posolstvá, sa ešte neobjavila v katolíckych periodikách. Očakával by som - pri súčasnom stave spoločnosti - že by to malo vyvolať názorový rozkol medzi kňazmi. Samozrejme, vôbec si to neželám. Mňa tieto posolstvá - aj keď som mal zo začiatku problémy s dôverou - vyburcovali k intenzívnym modlitbám. Mám päťdesiat a pripravujem sa na prijatie sviatosti birmovania. Prečo tí, u ktorých akosi bežne predpokladám viacej pôsobenia Ducha Svätého, mlčia? Prosím, nechápte ma zle, ale verím, že tieto otázky trápia viacerých!
Vopred ďakujem za odpoveď.
Nech Vás Matka Božia ochraňuje a Pán Boh nech žehná Vaše úsilie!
František





Späť na diskusiu