Život v duchu posolstiev

Dátum: 12.05.2012

Vložil: Jaroslav

Titulok: Re:Re: heréza?

Mikulas to vysvetluje logicky a spravne, na druhej strane si ale myslim, ze som tym "neublizil" nasej svätej Cirkvi, ani by som si ju nedovolil kritizovat, ved na to nemam ziadne pravo. Snazil som sa vo svojom prispevku len poukazat, ze skutocne v nasej Cirkvi su sily, ktore jej nepraju, ba naopak, su to sily slobodomurarske, sily protivnika, ktore chcu Cirkev rozlozit z jej vnutra. Chapem ta, Mikulas, ze vo vsetkej pokore sa snazis vysvetlit, preco iste veci mozu byt take, ake su, teda aj v otazke 1000 rocneho kralovstva mame zostat pokorni srdcom a radsej v modlitbe vyckat to, co pride. Suhlasim, je to spravny postoj. Prosim ale, aby moj prispevok nebol chapany ako kritika nasej sv. Cirkvi, ved som jej clenom, patrim k nej a mam k nej patricnu uctu a pokoru, ved je to Kristova Cirkev. Ale ako clovek mysliaci, hladajuci pravdu a odpovede na mnohe otazky, som nic ine nenapisal, ako len to, co cerpam zo samotnych posolstiev, co som uz davno vedel z inych zdrojov a co vidim a poznam z vlastneho zivota. Ked sa opieram o sv. Bibliu a chapem 1000 rocne kralovstvo ako realne obdobie na novej zemi, ktore nastane po druhom Kristovom prichode vtedy, ked sa pominie vsetko stare, ked bude satan na 1000 rokov sputany a vzaty zo zeme, aby uz viac neskodil Boziemu stvoreniu, tak sa nedopustam nicoho, co by oslabovalo alebo nejak neuznavalo ucitelsku ulohu nasej svätej Cirkvi. Ak sa tento moj nazor aj nekryje so sucasnym chapanim 1000 rocneho kralovstva tak, ako ho chape a vysvetluje ucenie nasej sv. Cirkvi, tak si myslim, ze na tom nic nie je spatne. Ved cas ukaze, ako to v skutocnosti s tymi tisic rokmi je myslene ale pokial vy, co citate tieto posolstva a verite im, ste presvedceni, ze cez ne k vam prehovara nas Pan Jezis Kristus a ked on sam hovori jasne o tisic rokoch ako o realnom case tisicov rokov, ktore pridu s novym rajom, ked nove nebo a nova zem splynu v jedno a ked on, Kristus, pride, aby prevzal svoje pravoplatne dedicstvo, potom to tak aj ja rozumiem a nikdy som to nechapal len symbolicky a obrazne. Pretoze vsetky dalsie aspekty okolo toho by nedavali "logiku", hlavne to, co napisala Klaudia, ktora spravne naznacuje, ze toto obdobie 1000 rokov bude sprevadzat skutocnost, ze satan viac nebude posobit na zemi, lebo bude sputany retazami a uvrhnuty do pekelnych hlbin. Je jasne viditelne vsade vo svete, ze prave teraz na konci casov satan triumfuje a zurivo zvadza Bozie deti, lebo vie, ze sa mu uz cas posobenia na tejto zemi krati, ze prichadza jeho posledna hodina, lebo druhy prichod nasho Pana uz coskoro pride, snad je to uz otazka len niekolkych rokov, ale podla znakov vo svete je jasne, ze ten cas je uz velmi blizko. To vsetko hovori Pan v posolstvach. Takze ak satan teraz besnie a pacha najväcsie zlo, znamena to teda, ze este nie je sputnany a z toho vyplyva, ze este nemozno hovorit o tom, ze by sme uz zili v tisicrocnom kralovstve. Ale dobre, vyckajme cas, lebo ten sam potvrdi alebo vyvrati aj vyklady tejto otazky. Sestra Jana tuto otazku predlozila a cakala na nu odpoved. Oponenti tychto posolstiev pouzili argument tisicrocneho kralovstva ako udajny "dokaz" nepravosti tychto posolstiev. Ja som jasne poukazal na fakty a opieral som sa pritom o Zjavenie Jana ako i o tieto posolstva, lebo obe si neprotirecia. Pri vsetkej ucte a pokore, ktoru v srdci mam, mozem vyjadrit aj svoj osobny nazor na tuto otazku. Nasa Cirkev je Jezisova Cirkev, na tom sa nic nemeni, aj ked moze v tejto otazke momentalne chapat tisicrocne kralovstvo ako len vnutorne obdobie vo vyvoji samotnej Cirkvi a nie ako realne obdobie, ktore nastane, kde nas Pan opät po druhykrat pride v slave, aby si prevzal svoje pravoplatne dedicstvo a nastolil svoje tisicrocne kralovstvo, ked sa stare pominie a nova zem a nove nebo splynu v jedno do noveho raja. Nic viac a nic menej netvrdim. Ako sa to vsetko udeje a co vsetko to so sebou prinesie, to my ludia zatial nevieme, pretoze to vsetko su Bozie tajomstva a nie je na to teraz este ten pravy cas, aby sme uz dnes vsetko uplne chapali a vedeli to do podrobnosti. Nas Pan nam slubil, ze nam postupne odhali tajomstva, zapecatene az do casov konca v knihe Zjavenia apostola Jana. Je mozne, ze v dalsich posolstvach Pan Jezis Kristus nas bude postupne oboznamovat s dalsimi skutocnostami, ktore doposial zostavaju svetu utajene. Je ale dolezite, aby sme boli ostraziti a bdeli, bratia a sestry, ktori tieto posolstva uznavate a verite im, pretoze ked pride doba vladnutia Falosneho proroka, budeme postaveni pred velmi zavazne rozhodnutie, ako sa zachovat, ked potom pridu take nariadenia a rozhodnutia, ktore zasadne budu menit to, co sme doposial poznali v otazke liturgie, samotnej bohosluzby, v uctievani sviatosti, v sposobe premeny hostie, ked knaz hovori slova premeny sv. hostie na Panovo telo a Panovu krv ... Prijmeme potom tieto zmeny a nariadenia automaticky len preto, lebo takto to bude nariadene? Nebudem to viac rozvadzat, pretoze kazdy iste chape, co tym myslim. Poslusnost, ucta a pokora kazdopadne ano, ale aj bdelost a ostrazitost pri novych nariadeniach a zmenach, ktore pridu a budu zriedovat a oslabovat povodne prave katolicke ucenie. Len tolkoto na vysvetlenie z mojej strany. Myslim, ze som jasne ukazal moje stanovisko a chapanie tisicrocneho kralovstva. Cas ukaze, ako to naozaj je s tym tisicrocnym kralovstvom. Ale je kazdemu jasne, ze utocnici na tieto posolstva sa chytia cohokolvek, len aby tieto posolstva znevazili a dokazali svetu, ze su udajne neprave. Kazdy nech si utvori na ne svoj vlastny nazor. Ale na tomto mieste chcem dat uprimne mienenu radu kazdemu, kto o nich pochybuje. Ak mate v srdci pochybnosti, tak zostante v tichosti a neutocte a nehanobte tieto posolstva, ale ich len v tichosti dalej sledujte a citajte, co vam chcu povedat. Vsetko dobre, laskyplne a vase srdcia oslovujuce si uchovajte pre seba a drzte sa vsetkych dobrych rad, ktore k vam z nebies od Pana Jezisa ako aj Boha Otca a Bozej Matky prichadzaju. Nechajte posolstva posobit vo vasom srdci. Nechajte vo vas precitovat nehu a lasku, ktora z posolstiev vyzaruje. Nesudte, nezavrhujte, aj ked sa vam nieco mozno hned nebude zdat a nebudete to uplne chapat, lebo rozumieme my ludia uplne vsetkemu nasim ludskym rozumom a chapanim, co z Bozskej sfery k nam prichadza? Pride cas a doba a posolstva sa bud potvrdia alebo sa same vyvratia. Preco sa ich teda bat, preco ich zavrhovat, je na to skutocne nejaky padny dovod? Je dovod odmietat Jezisove prosby o modlitby ruzencov a modlitby Modlitebnej kampane? Nie, naozaj na to nie je ziadny dovod. Keby aj od samotneho knaza prichadzalo odmietanie tychto posolsiev a zavrhovanie tychto modlitieb, obsiahnutych v nich, vy zotrvajte a riadte sa len vasim vlastnym citenim a hlasom vasho srdca. Knaz je tiez len clovek. Knaz je tiez pokusany padlymi anjelmi a satan na nasich drahych knazov prave teraz velmi utoci. Co ak prave cez takehoto knaza k vam hovori padly demonicky anjel, aby vas od posolstiev odhovoril, znechutil, odradil, aby ste sa bali, mali pochybnosti, zavrhli a odvrhli ich ako udajne falosne posolstva? Preto skutocnost, ze niektori nasi milovani knazi posolstva odmietaju a ini ich naopak prijimaju, neznamena este nic a je to proste len normalny jav, ktory este nic nevypoveda o tom, ci clovek, oddany krestan sam ma alebo nema posolstva prijat alebo ich odmietnut. Je to len na vas samotnych, bratia a sestry. Mate Sväte pismo, mate vasu slobodnu volu, mate rozum, srdce, cit a poznatky o zivote samom. Rozhodnutie za vas nespravi nikto iny, to musite urobit len vy sami. Prajem vsetkym, ktori citaju tieto posolstva, aby dostali dar rozlisovania skrze milost Ducha Sväteho a ozajstnu pokoru a lasku v srdci bez ohladu na to, co ini hovoria. Vas brat v Kristovi, Jaroslav.





Späť na diskusiu