Život v duchu posolstiev

Dátum: 23.05.2012

Vložil: Helen

Titulok: Re: Posolstva v praxi

Ahoj Beáta,
myslím si, že je skoro všade tak, ako to vnímaš aj Ty. Ja sa pohybujem na dvoch pracoviskách. Jedno je cirkevná škola, ale ani tam nemajú veľkú odozvu posolstvá. Keď hovorím o posolstvách, tak vidím, ako sa niektorí tvária, čo zasa rozprávam, dokonca niektorí mi povedali, nech im o tom nerozprávam, že ich len straším. V druhej práci o tom nemôžem vôbec s nikým rozprávať, lebo tam skoro nikto nie je veriaci, alebo ak nejakí sú, tak sú nepraktizujúci kresťania a nemajú záujem. Väčšina ľudí nemá vôbec záujem, aby ich niekto rušil z ich pokojného života, je to naozaj tak, ako sa píše v Evanjeliu, že na konci sveta ľudia nebudú schopní rozpoznávať, čo je správne, čo je dobré, že budú mať zatemnenú myseľ. Myslím si, že ľudia sa dnes majú veľmi dobre a nechcú vôbec pripustiť, že by mali prísť o pohodlie. Čo sa týka kresťanstva na Slovensku, ja to vnímam tak. ako bl. Ján Pavol II, že z tých 70% kresťanov je potrebné dať tú nulu dole a zostane nám počet pravoverných. Mnoho na Slovensku je len zvykových kresťanov. Keď vyučujem dospelých náboženstvo, tak by ste sa divili, aké majú slabé vedomosti z náboženstva. Ale ešte aj tak sme možno na tom stále lepšie ako ostatné národy vo svete. Panna Mária v Dechticiach povedala, že ak sa Slovensko obráti - resp. bude zachovávať prikázania, tak Slovensko uchová ako perlu. Možno aj preto zatiaľ nie je pre Slovensko dané posolstvo, kde by sa hovorilo o nejakých katastrofách, ktoré sú predpovedané pre skoro všetky národy vo svete - viď. posolstvá Pedro Regis. Aj v tomto poslednom preloženom posolstve hovorí Pán Ježiš, aby sme sa modlili za svoj národ. Ale Pán Ježiš nám hovorí v posolstvách, že sa máme modliť za svojich drahých, za svoje rodiny a on nám pomôže, na náš príhovor a pre naše modlitby a vernosť, aby boli naši najdrahší zachránení počas Varovania. Bože buď nám milostivý, žehnaj naše rodiny a celé Slovensko.





Späť na diskusiu