Život v duchu posolstiev

Dátum: 25.05.2012

Vložil: matej

Titulok: Nestačím sa diviť

ako sa príspevky tejto rubriky zmenili. Vytratilo sa duchovno, ktoré ma tak tešilo, zostalo len to ja, ja, ja. Zase len tie materiálne veci. Aby sme mali plné komory a nie bežných vecí, ale vitamíny, pochúťky... Dokáže sa o tom diskutovať nespočetne krát. Pečať - kde zohnať text... len aby náhodou som nemusel zmeniť svoj spôsob života, aby to nebolelo. Keby sme tak dokázali diskutovať o tom, ako tieto posolstvá vplývajú na náš duchovný život. Nielen sa pomodliť ponúknuté modlitby, ale aj začať žiť opravdivým duchovným životom. Aby aj naši kolegovia v práci, naši blízki v dome zbadali, že sa s nami deje niečo pozitívne. To by zavážilo viac ako dávať im posolstvá bez duchovnej prípravy a priam ich tým šokovať. Najprv sa za nich obetovať, modliť, aby videli našu zmenu k dobrému a potom im povedať, prečo to je. To by bolo účinnejšie. Pán Boh už fakt nemôže urobiť viac ako robí, ale výsledok je úbohý. Tak aj v televízii Lux a rádiu Lumen. To sú len slušné masmédiá. Ale treba hovoriť o láske Božej, kedykoľvek si zapneme túto stanicu. Ale tie smiešnosti, ktoré tam dávajú, nikoho nepohnú, žiadneho ateistu, aby začal uvažovať o Bohu. Ľudia sú chtiví po duchovne, ale nemajú ho kde nájsť. Akoby sme im to my, veriaci zatajovali. A myslím si, že sa budeme pred Pánom za to tvrdo zodpovedať. Tak aj táto stránka. Posolstvá, to je báseň, krása, ale väčšina si vyberie len to, čo je druhoradé a nafukuje to. Ostatní tomu naletia a už je debata. Tie prvé príspevky boli ozaj k veci. Boli tam vlastné skúsenosti s Božou láskou, boli tam dopyty k veci, ktoré som aj ja potreboval a dali mi odpoveď. Ale teraz len potraviny, pečať a zase to isté. Tak čo keď zomrieme od hladu, však na niečo sa musí zomrieť, ale dbajme o to, aby sme zomreli v láske Božej, pre pomoc blížnym, pre obetovanie sa pre druhých... Dobrý príspevok bol ten, kde sa písalo, aby sme sa naučili už teraz žiť skromne, pôstne a odriekavo. Len tak sa pripravíme správne na obdobie hladu. Ľudia, nezarmucujme Svätého Božieho Ducha. Začnime podľa posolstiev žiť a tak ich nepriamo ponúkať tým, čo okolo nás žijú.





Späť na diskusiu