Život v duchu posolstiev

Dátum: 25.05.2012

Vložil: Mikuláš

Titulok: Môj pohľad na vec...

Drahí priatelia,
možno ste už skôr čítali niektoré moje príspevky. Zdôrazňoval som v nich, že pre správne chápanie posolstiev je nutné dobre, zdôrazňujem to slovo DOBRE poznať CELÉ Sväté Písmo, nielen jeho časť a CELÝ Katechizmus katolíckej cirkvi nielen jeho časť.
Otázka zneje: POZNÁME OBOJE DOBRE???
Odpustite mi, ak sa niekoho z čitateľov, či diskutérov dotknem, ale použijem slová svätého Hieronyma: "KTO NEPOZNÁ PÍSMO, NEPOZNÁ KRISTA!!!", a darmo bude tvrdiť, že to, či ono Pán Ježiš povedal prostredníctvom toho, či onoho. Veď ako môže dotyčný, či dotyčná vedieť, ako to Pán Ježiš v posolstve myslí, keď nepozná Jeho MYSLENIE prostredníctvom denného čítania Svätého Písma? A ako môže vedieť, čo sa pod tým, či oným pojmom vo Svätom Písme myslí, keď nepozná Katechizmus?
Pán sa ide "roztrhať", aby nám ukázal, ako nás miluje a my???
Nuž dovoľte mi zopár citátov:
TÝM, ČO SA PRÍLIŠ STARAJÚ O SVOJE DETI - "Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle. ... Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi; aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. ... Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem: Nie pokoj som priniesol, ale meč. ... Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden. ... Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho."(Mt 10,28.32.34.37.39) CHCE NIEKTO CITÁTMI Z POSOLSTIEV POPRIEŤ TOTO BOŽIE SLOVO??? Posolstvá a proroctvá toto slovo nemôžu poprieť, ak by to tak bolo, tak by neboli pravdivé!
Ja verím posolstvám, ale verím im práve preto, že v nich nenachádzam závažný rozpor so Svätým Písmom a s učením Cirkvi. Ale to, čo tu niektorí "v mene lásky" píšu ma poburuje, lebo to nemá nič spoločné so zrelou vierou. To potom bolo lepšie, keď také fórum nebolo a každý si urobil obraz iba z toho, čo čítal v posolstvách. Teraz však? Názory, ktoré sú ďaleko od postoja veriaceho človeka sa tu propagujú ako "dobré rady"???
TÝM, ČO SA BOJA O POTRAVINY A INÉ VECI - "Preto vám hovorím: Nebuďte ustarostení o svoj život, čo budete jesť, ani o svoje telo, čím sa zaodejete. Či život nie je viac ako jedlo a telo viac ako odev? Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský Otec ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony? A kto z vás si môže starosťami pridať čo len lakeť k svojmu životu? A čo sa tak staráte o svoj odev? Pozrite sa na poľné ľalie, ako rastú: nepracujú, nepradú; a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol oblečený tak ako jediná z nich. Keď teda Boh takto oblieka poľnú bylinu, ktorá dnes je tu a zajtra ju hodia do pece, o čo skôr vás, vy maloverní?! Nebuďte teda ustarostení a nehovorte: "Čo budeme jesť?" alebo: "Čo budeme piť?" alebo: "Čo si oblečieme?"! Veď po tomto všetkom sa zháňajú pohania. Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete. Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše. Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia."(Mt 6,25-34) CHCE NIEKTO CITÁTMI Z POSOLSTIEV POPRIEŤ TOTO BOŽIE SLOVO??? Alebo chce niekto oponovať a špekulovať, ako to Pán Ježiš myslel? Prečo asi na začiatku zjavení v Medžugorjí žiadala Panna Mária, aby sa každý štvrtok čítal práve tento odstavec??? Pýtate sa prečo potom Pán Ježiš v posolstve hovorí o potravinách? PRE MALÚ VIERU! "Ježiš povedal: Neveriace a skazené pokolenie, dokiaľ budem s vami? Dokedy vás mám ešte trpieť? Priveďte ho sem ku mne. Ježiš zlému duchu pohrozil, ten z neho vyšiel a chlapec bol od tej hodiny zdravý. Keď boli učeníci s Ježišom sami, pristúpili k nemu a spýtali sa ho: Prečo sme ho nemohli vyhnať my? On im povedal: Pre svoju malú vieru. Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: Prejdi odtiaľto ta! - prejde. A nič vám nebude nemožné." (Mt 17,17-20) Pán Ježiš jednoducho reaguje tak, ako reagoval pri apoštoloch - "Potom im povedal: Chýbalo vám niečo, keď som vás poslal bez mešca, bez kapsy a bez obuvi? Oni odpovedali: Nie. On im povedal: Ale teraz, kto má mešec, nech si ho vezme, takisto aj kapsu, a kto nemá, nech predá šaty a kúpi si meč. ... Oni hovorili: Pane, pozri, tu sú dva meče. On im povedal: Stačí." (Lk 22,35-36.38) ČO MAL POVEDAŤ??? Veď to nepochopili. Načo im boli v Getsemanskej záhrade meče? Nanič! Pán Ježiš hovoril o niečom inom, ale apoštoli nerozumeli. ČI NECHÁPETE, ŽE SA O NÁS NÁŠ PÁN STARÁ??? "Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa..." (Lk 12,7a.)
PRESTAŇTE TU TEDA DÁVAŤ RADY A POUČENIA, RADŠEJ SA UČTE NAČÚVAŤ BOŽIEMU SLOVU a potom pochopíte aj posolstvá.
Vráťme sa na tomto fóre k svedectvám o živote s Pánom podľa posolstiev, ale nerobme z tohto fóra tržnicu názorov a zbytočných úvah.





Späť na diskusiu