Život v duchu posolstiev

Dátum: 26.05.2012

Vložil: Mikuláš

Titulok: Rozdelenie fóra? Nie!

Braček Jaroslav, reagujem na Tvoj podnet a týmto osobitným príspevkom vyjadrujem svoj názor k téme rozdelenia fóra na dve. Dovoľ mi však pripojiť ešte jednu poznámku:
Ja som tiež človek, ako každý iný na tejto zemi. A rovnako, ako každý človek, mám telo aj dušu. Viem, čo je to hlad, choroba i pôst, čo sú radosti i starosti. Tiež mám deti a starú chorú mamu. Vôbec sa nepokladám za mimoriadne zbehlého a sám sa často vraciam k štúdiu i k meditácii nad Svätým Písmom i Katechizmom katolíckej cirkvi. Jedno som však pochopil úplne a bez omylu: Pán Ježiš Kristus je BOH A ČLOVEK. Stal sa človekom a neprestal byť Bohom. Bohom, ktorý je VŠEMOHÚCI, ktorý je MILUJÚCI, ktorý je LÁSKA. A preto mi je jasné a bez omylu, že tento Boh k nám často hovorí ako človek, ale NIKDY NEPRESTÁVA KONAŤ AKO BOH! A preto zdôrazňujem NIKTO NEMÔŽE, NESMIE A NEMÁ PRÁVO VYSVETĽOVAŤ ZA POMOCI POSOLSTIEV SVÄTÉ PÍSMO, ALE LEN ZA POMOCI SVÄTÉHO PÍSMA A UČENIA CIRKVI VYKLADAŤ POSOLSTVÁ! Ak aj v niektorých posolstvách sú priamo slová, ktorými nám nebesia otvárajú hlbší zmysel Písma, NIKDY NIE SÚ TIETO VECI DÔLEŽITEJŠIE AKO TO, AKO SA BOH VYJADRIL VO SVÄTOM PÍSME! Poviem Vám, čo je Satanova pasca na tieto posolstvá a ako to vedie k rozdeleniu a škriepkam: Satan vie, že ľudia nepoznajú Písmo a Katechizmus, že sa nemodlia s vierou, že sa boja o seba ako to bolo za čias, keď ešte Kristus nebol na zemi a preto spôsobuje jednu preľahkú vec - ak už nemôže zaútočiť priamo, lebo vie, že ľudia posolstvám veria, zaútočí nepriamo a to tak, že zvedie ľudí, aby dávali väčší dôraz na posolstvá, ako na Písmo a na učenie Cirkvi a tak dosiahne práve to, o čom sa v posolstvách píše - zmätok, chaos, rozdelenie, lebo ešte aj kresťania, ktorí by mali byť pre neveriacich svetlom budú konať ako sami neveriaci, ktorí nepoznajú Písmo a teda ani Krista a ktorí - citujem Písmo - "sa po tom všetkom zháňajú ako pohania" (Mt 6,32a.).
Nejde tu teda o to, aby sa fórum rozdelilo na dve - jedno pre "duchovných" a druhé pre "materiálnych", ide tu o to, aby ostalo fórum tým, čím má byť, ako je vyššie uvedené - citujem: "oboznámiť aj ostatných s vašimi skúsenosťami života v duchu týchto posolstiev, aké skúsenosti máte pri ich šírení, oznamovaní iným ľuďom a ako zmenil obsah posolstiev váš osobný život".
To, čo sa tu začalo diať pokladám za tržnicu názorov a úvah a nie za svedectvo o tom, ako obsah posolstiev zmenil život niektorých z Vás. Alebo mám za pozitívnu zmenu pokladať strach, nedôveru a zháňanie sa za majetkom aby som náhodou neumrel, keď príde vojna? Pozor, aby aj o nás neplatilo slovo Písma: "Keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!" (Gal 1,8)
Aj ja mám telo a dušu a ako riešim svoje ťažkosti? Modlitbami z Modlitebnej kampane:
Chválim Ťa. Velebím Ťa. Ponúkam seba samého, moje bolesti, moje trápenia ako dar Tebe na záchranu duší. Milujem Ťa, Ježiš. Zmiluj sa nad všetkými svojimi deťmi, kdekoľvek sú. (porov.https://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/news/posolstvo-330/) Prijmi moje skúšky, bolesti a starosti tohto života na záchranu duší od pekelných plameňov. Naplň ma milosťami, aby som Ti s láskou a radosťou v mojom srdci ponúkol tieto utrpenia tak, aby sme sa v láske k Najsvätejšej Trojici všetci do jedného spojili a ako jedna svätá rodina s Tebou žili v raji. (porov. https://jezis-kristus-varovanie.webnode.sk/news/posolstvo-363/)
A toto budem robiť aj keď bude vojna, aj keď bude hlad, aj keď budem trpieť, alebo zomierať. Mne posolstvá menia život v tom, že viac dôverujem Ježišovi a menej sa strachujem o to, čo bude zajtra.





Späť na diskusiu