Život v duchu posolstiev

Dátum: 26.05.2012

Vložil: Ilka Veronika

Titulok: pozor na elitářské postoje!

Drazí bratři a sestry v Kristu,

prosím, dávejme si všichni pozor, abychom nebyli rozhádaní. Vždyť máme vydávat svědectví o Boží lásce. Přece chceme, aby druzí říkali: "hleďme, jak se milují," a ne: "podívejte se na ty zbožné katolíky, jak se mezi sebou tesají."
Pokud by šlo o rozdělení diskusního fóra z ryze praktických důvodů, nejsem proti. Každý by se zaměřil na to, co ho více zajímá, a kdo by chtěl, přečte si oboje.
Mám ale trochu obavy, aby nedošlo ke štěpení na "lepší a horší" skupinu a k vzájemnému osočování a přesvědčování druhých, že "ten můj názor je jediný správný."
Abych zabrousila víc na duchovní rovinu, ocituji Písmo: Řím 14,1-23: "Bratra ve víře slabšího přijímejte mezi sebe, ale nepřete se s ním o jeho názorech....Ten, kdo jí všechno, nechť nezlehčuje toho, kdo nejí, a kdo nejí, nechť neodsuzuje toho, kdo jí, vždyť Bůh jej přijal za svého. Kdo jsi ty, že soudíš cizího služebníka? O tom, zda obstojí či ne, rozhoduje jeho vlastní pán. Nesuďme už tedy jeden druhého, ale raději posuďte, jak jednat, abyste nekladli bratru do cesty kámen úrazu a nepůsobili pohoršení....Trápí-li se tvůj bratr pro to, co jíš, nežiješ už v lásce. Neuváděj tedy svým jídlem do záhuby toho, za nějž Kristus umřel!"
Daleko ostřeji je to napsané v knize Přísloví 6,16-19: "Těchto šest věcí Hospodin nenávidí a sedmá je mu ohavností: přezíravé oči, ...a ten, kdo vyvolává mezi bratry sváry."
Doufám, že se shodneme, že prostředky vedoucí ke spáse jsou důležitější než mít plné spíže. Nicméně jsme i tělesní lidé a i o tyto věci se budeme muset postarat.
Bratři a sestry, velmi vás prosím, přijímejte jedni druhé v lásce. Někdo je opravdu slabší, přijímejte ho takového, jaký je. Pokud vám stačí obilná placka, buďte vděční Pánu, že jste skromní a také zdraví, protože ne každý má takové štěstí. Někdo má třeba cukrovku, fenylketonurii, žlučníkové potíže, četné alergie a prostě si nemůže dovolit takovou stravu. Nebo je konvertita a v životě se nepostil. Buďte k němu shovívaví a nechtějte po něm, aby teď hned byl dokonalý. Svatým, které tolik obdivujeme, také mnohdy trvalo celé roky, než byli dokonalí.
Jestli vám někdo vadí, modlete se za něj a žehnejte mu. Odpouštějte a usmiřujte se. Jestli jsem já sama způsobila někomu pohoršení, prosím za odpuštění. Věřte, že k tomu napsání seznamu věcí mě vedl i soucit s lidmi, kteří se chvějí úzkostí, jak nasytí své děti.
Slibuji, že tato poznámka k potravinám bude moje poslední: nikdo se nepozastavuje nad tím, že se rozemelou zrna pšenice a upeče se z nich chléb nebo placky. Proč někoho přímo dorazilo, že vezmu zrna kukuřice, vypukám je a dám dětem k jídlu? Je to v praktickém malém balení a po vypučení je zrní plná miska.
Nikoho nenabádám k obžerství a mlsání. Ale už se tímto tématem nechci dál zabývat, jsou opravdu důležitější věci.
Prosím, modlete se, žijte ze svátostí, odpouštějte a usmiřujte se, v rámci možností se obětujte za spásu duší.
Přeji hojné Boží požehnání.





Späť na diskusiu