Život v duchu posolstiev

Dátum: 26.05.2012

Vložil: Ilka Veronika

Titulok: Zkušenosti s informováním

Zatím jsem o poselstvích mluvila se 2 kněžími a odkaz poslala naší pastorační asistentce - zatím bez reakce.
Jeden kněz poselství šmahem odsoudil, ovšem ani je pořádně nečetl, odradilo ho prý, že Mária byla označovaná za milovanou dceru, copak nejsou i ostatní lidé milované děti Boží? Na to jsem mu řekla, že to se přece nevylučuje: buď Bůh hovoří ke všem dětem nebo speciálně k jednomu člověkovi. Na to už nic nenamítal, shodli jsme se alespoň v tom, že je potřeba se hodně modlit. Ale jinak si ho velmi vážím, je to poctivý člověk a myslí víru upřímně.
Jiný kněz byl zdrženlivý, ale prezentoval svůj postoj velmi kultivovaně, hlavně nemá čas to podrobně studovat, jen na to nakoukl, odradily ho konkrétní data některých událostí. Nicméně řekl, že jestli to lidi stimuluje k modlitbě, tak to splní dobrý účel, i kdyby poselství nebyla pravá. Rovněž souhlasil s nutností intenzívních modliteb.
Zkušenosti s ostatními lidmi nejsou o moc lepší. Když se někoho zeptám, jestli už to četl, tak se třeba stane, že to přehlédl v záplavě mailů, apod. Ale nezoufám, jak už jsem psala, jsem tak proškolená díky Medžugorje, že mě to nemůže překvapit. Prostě se snažím dělat, co můžu, poselství a vůbec duchovní věci lidem nevnucovat, jen nabízet a moje zkušenost je, že to chce nechat se vést Duchem sv. V pravý čas nám pošle lidi ochotné naslouchat a spolupracovat. Někdy naše informace padnou na nepřipravenou půdu.
Netrapte se, jestli lidé poselství nepřijímají. Někteří žijí i tak velmi dobrý křesťanský život (znám takové) a evangelizují.
Buďme tím kvasem, kterého stačí trocha a prokvasí celé těsto.





Späť na diskusiu