Život v duchu posolstiev

Dátum: 27.05.2012

Vložil: Daria

Titulok: Re:Re: Voda

Mila Lenka,

vdaka, ze si si sestru Hedvigu zastala. Ja sem obcas nahliadnem, o com sa tu diskutuje. Mnohe prispevky, ktore utocili nespravodlivo na sestru Hedvigu ma mrzeli, lebo som ju presne tak isto pochopila ako Ty. Dnes som chcela zasiahnut a zastat si ju, lebo som sa na to nemohla pozerat. Urobila si to za mna :) Velmi krasne si si ju zastala. Citala som si predtym Tvoje prispevok o tom, ako si sa obratila. Velmi ma to dojalo. Vycitila som, ze si skutocne hlboko urpimne obratena, Tvoja dusa je teraz biela ako sneh a srdce mas vrucne, preto si ju pochopila. Pochopila si ju ovela lepsie ako ja. Ani ja som ju tak uplne nepochopila, ale nemala som za potreby ju urazat a zosmiesnovat. Skor som rozmyslala nad tym, co pisala, ako to skutocne myslela a vdaka Tebe som ju ovela lepsie pochopila :) A aj keby sa mylila, nema ju nik pravo tvrdo posudzovat skrz state zo Sv. Pisma. Poznam vela uzasnych knazov, ktori maju v sebe ludsky pristup a pokoru a ked sa snazia usmernit ludi, tak sa nevyhrazaju statami zo Sv. Pisma, neodsudzuju, ale su citlivi bez rozdielu na to koho maju pred sebou.
Nechcem tu nikoho posudzovat, zhadzovat, sudit alebo urazat, ale myslim si, ze kto uprimne pochopil Boziu lasku, ktora nam skrz adminov tejto stranky poslala do cesty tieto posolstva o varovani a Novej jari, tak taky clovek by nemal mat radikalny, tvrdy, odsudzujuci postoj k druhym. Sme bratia a sestri v Kristu, ktory nas vsetkych rovnako miluje, nikoho neuprednostnuje pred nikym. Lebo to by potom nebola laska. A Jeho velka laska sa vyznacovala obrovskou empatiou voci kazdemu. Ved o tom svedci cely Jeho zivot, Jeho konanie, sprvanie, postoje a Jeho slova, ktore vyberal do svojej komunikacie - Jeho kompozicia viet bola velmi empativna. Tak to ja vnimam Jezisa.
Mila Lenka, z Tvojich slov sa da velmi lahko vycitat, ze Ty si empativna osoba a v dnesnej dobe je zial malo takych. Vsimam si to na ludoch, lebo ja sa pohybujem vo velmi sirokom okruhu ludi - ci uz su to katolici alebo nekatolici - skutocne je veeelmi malo empativnych a ludskych ludi.





Späť na diskusiu