Život v duchu posolstiev

Dátum: 29.04.2013

Vložil: Emanuel

Titulok: Re:opětovné připuštění

Tvůj návrat mne moc udělal radost! Každý den se za Tebe a Mikuláše modlím. Tvá pokora mi je příkladem. Vrátil jsi se mezi řezníky, co odstraňují nepohodlné :-). Musíme se zde všichni navzájem podporovat, vyslechnout jeden druhého a vždy vše v pokoji. Satan na nás stále doráží. Zrovna včera jsem se ke své ženě choval skutečně zle... Díky Bohu, dnes mi Pán pomohl a vnesl do duše světlo pokání i odpuštění. Satan tento rozbroj mezi dvěma Božími dětmi prohrál!
V tyto dny, které jsou každoročně, díky počasí, prosyceny optimismem s někdy až přehnanou bezstarostností, je chvílemi opravdu těžší si uvědomovat pravdu našich časů, což se může projevovat na našem ochabnutí. Řekněte nyní někomu, že to vše skončí a před tím, že zažijí hrůzy očisty? A Ráj? Ten je přeci zde, na zemi. Ateisté nechtějí o Bohu slyšet vůbec a věřící se nechtějí vzdát nádherných a pokojných procházek přírodou s příjemnými pocity, kde naše duše pak mnohdy více vnímá přítomnost Boha a jeho stvoření. My jsme však vyvolení k pravdě. Když jsem se byl včera podívat na pozemek u lesa a potoka, kde jsme si postavili lesní boudu, zjistil jsem, že každá doba nese svoje, a taky, že ve staletích před námi měly jisté zemské statky určitý význam - dar od Boha. Nyní však nastalo období, kdy nás Pán připraví na přechod do Jeho Království - jiného, původního světa, skrze očistu od světa tohoto. (774, 776). S tím možná souvisí i ona poušť, na které budeme spolu s naší MBM a o které hovoří jeden starec něco v tomto smyslu:" na poušti není žádné rozkoše a pozdvižení smyslů, zkrátka je nudná..." Napadlo mne, že jsme v podstatě mírně bližší poustevníkům, kteří žili v pouštích a na odlehlých místech, zříkajíce se veškerých radostí světa. Byli však s Bohem. (Toto je jen přirovnání, v žádném případě se s žádným s oněch svatých nechci já, člen nejzhýčkanější generace historie, vůbec připodobňovat).
Davide, jsem ze Šumperka, takže kdybychom si našli čas na občasnou schůzku k modlitbám, budu rád. S Bohem E.





Späť na diskusiu