Život v duchu posolstiev

Dátum: 07.05.2013

Vložil: DavidOC

Titulok: Jak tomu rozumět?

v jednom z posledních poselství (poselství 785 ze dne 3.5.2013) se píše toto:

"Tyto lži, předložené světu kvůli ďábelskému zamoření, budou všechny křesťanské církve pokládat za přijatelné v jejich očích. Ani jediná křesťanská církev neunikne tomuto útoku – útoku, který byl záměrně a pečlivě plánován po staletí."

měl jsem za to, že v těchto poselstvích jde především o hájení pravých katolických hodnot, zejména významu eucharistie v jejím základním bodu proměny chleba a vína v Tělo a Krev Krista. Ale i dalších základních hodnot jakými jsou svátostné kněžství, svátostné manželství osob různého pohlaví atd. atd. Doposud jsem si myslel, že blížící se lži se týkají právě liberalizace katolické víry a její přibližování se evangelickým církvím. Tady ale čtu zmíněný citát.
Jak víme, mnohé evangelické církve už nemají svátost smíření, svaté přijímání chápou jen jako vzpomínku na Poslední večeři, na kněze světí i ženy, svátost manželskou u nich uzavírají i homosexuálové. Jak tedy rozumět mnou uvedenému citátu?

P.S.: jen doufám, že Katka:-) nebo i někteří jiní nebudou tento můj příspěvek chápat jako útok na Poselství-Varování, ale jako snahu porozumět uvedenému textu.
Pax vobiscum.





Späť na diskusiu