Život v duchu posolstiev

Dátum: 13.05.2013

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Poradte

Aj ja som sa strachoval co mam robit. V prvom rade sa mam postarat o dusu "Hľadajte však najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko sa vám pridá." - odporucam Matusa, kapitolu 6 a citat od 19ky a hlavne od 25ky
Lebo ja som sa dlho strachoval len o potreby tela a az toho roku som sa zacal poriadne starat o dusu. Je to neuveritelne, ale akonahle som zacal pravidelne chodit na spoved a prijimat eucharistiu, strach ustupil a pomaly mizne :) Kym som sa staral o telo a robil len zasoby, strach len narastal.
Este by som mozno popremyslal ci nemam kamaratov alebo rodinu na dedine. Niektori maju postavene velke domy a v pripade krizi by Vas vedeli prichylit. Mozno by sa im tiez zisla pracovna sila navyse, mozno sa takto vytvoria spolocenstva, ktore sa budu navzajom chranit a pomahat si a modlit sa a sluzit omse ak sa pridaju aj knazi. V Slove som cital clanocek ako si takto pomahali katolici v Anglicku v case ked katolikov mucili a zabijali. Dokonca boli nuteni chodit na anglikanske bohosluzby a kto nechodil, toho hlasili na uradoch. Myslim, ze nas caka nieco podobne... Tu je clanok: https://www.smn.sk/index.php?cislo=1404&sekcia=clanky&smn=20130112.html





Späť na diskusiu