Život v duchu posolstiev

Dátum: 15.05.2013

Vložil: Iva-Marie

Titulok: Re: Papež František a koncil

Velmi podivná jsou i slova Fr., uveřejněná na Magnificat, že "Následování Krista nesmí být nějakým jařmem." To už je i v rozporu s Písmem svatým - Mt 11,28-30: "Pojďte ke mně, všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším. Vždyť mé jho netlačí a břemeno netíží." Mt 10,38: "Kdo nenese svůj kříž a nenásleduje mne, není mne hoden."
Článek na Magnificat končí slovy: "Když byla Církev v dějinách v nebezpečí nebo morálním rozkladu, vždy přišli svatí, kteří na sebe vzali Kristovo jho a sebezapřením a odříkáním napravovali stav věcí. A nikdo to nenazýval puritánstvím. Jistě, je potřeba pomáhat chudým a trpícím. Kdo se prezentuje jako "moderní", rozdává, lahodí oku a uchu, samozřejmě žne potlesk. Ale na prvním místě je třeba zachraňovat duše. A zde příchází jho."
A co se dozvídáme od démonů z "Napomenutí z onoho světa"? "V bolesti, kdy se člověku zdá, že je všechno ztraceno a cítí se od Boha opuštěný, že je to jeho poslední výkřik, právě to je ten pravý okamžik, kdy mu Bůh může podat svoji ruku... tato různá temná utrpení mají největší cenu, jakou je možné získat." A na jiném místě: "Kristus žádá půst, kříž, odříkání...!"





Späť na diskusiu