Život v duchu posolstiev

Dátum: 16.05.2013

Vložil: Ilka Veronika

Titulok: Re:Modlitby za kněze

No to je šílené..., ale o podobných věcech občas čteme i jinde - balónková mše, apod. Děsí mě představa, že budou "proměňovat" ženy, děti, možná i lidé jiných náboženství. Také jsem slyšela, že u některých protestantů se při připomínce Večeře Páně používá džus místo vína - prý jako prevence alkoholismu.
S dětmi jsme v minulosti někdy byli na prázdninové biblické škole pořádané protestanty. Snažili se jim hravou formou předat křesťanské hodnoty typu ohleduplnost, láska k bližním, apod., byli milí...to jo. Ale některé věci byly otřesné: třeba jim dali vybarvit omalovánku, na které byl kříž z bambusu a po něm lezla panda. Možná aby děti nevyděsili ukřižovaným Ježíšem, tak z kříže udělali prolézačku pro zvířátka. Jindy si děti vyráběly ozdobná cingrlátka na pověšení, nic proti, ale aby tam visely lampiony a mezi nimi kříže...
Známá (nekatolička) mi zase líčila zážitek s misionáři: dětem rozdávali lízátka ve tvaru kříže. Tohle bylo "silné kafe" i na protestanty, zdvořile je přijali a pak rozlámali na kousky a dali dětem jako bonbony.
To jen líčím, co všechno nás, žel, asi čeká. Ono už se to pozvolna děje. Obávám se, že happeningy se ze mší budou dělat stále častěji. Nuže, využívejme svátostí a možností být na mši, dokud to jde. Modleme se. Modlitba zahání ďábla.
Ale nezoufejme, Ježíš nám přece slíbil, že brány pekel církev nepřemohou.





Späť na diskusiu