Život v duchu posolstiev

Dátum: 18.05.2013

Vložil: Lucia

Titulok: Re:děláte si zásoby?

Konzervy sa dajú konzumovať aj niekoľko rokov po uplynutí doby spotreby. Cukor, soľ, med vydrží celé roky. Strukoviny, ryža, cestoviny, hoci staršie sa dajú konzumovať, pokiaľ ich nepoje moľa, či iná pliaga. Olej treba držať v tme, vydrží dlhšie. Nakúpila som ocot (ten niekoľko rokov vydrží tiež), keď bude čo, budem zavárať. Všetky zásoby požehnávam a posýpam posvätenou soľou, nezbadala som ešte, že by sa do nich niečo nasťahovalo :-). Čo sa týka vody, spoliehame na studňu, aj keď nebude elektrina, dostaneme z nej vodu hoc aj vedrom. Dali sme ju tiež posvätiť, tak dúfam, že nás nesklame. Tiež zásoby robíme len pomaličky, priebežne spotrebúvame staršie, odkladáme novšie. Ja spolieham na to, že Pán vie, že žiadne potraviny nevydržia 10 rokov a nik nedokáže urobiť zásoby na 3,5 roka a živiť z nich ešte napríklad pol paneláku. Takže zvyšok je na Ňom. Nenabádal by nás robiť zásoby, keby to malo trvať ešte desaťročia a nemalo by to význam. Musíme sa neustále vkladať do ochrany pečate a dúfať..





Späť na diskusiu