Život v duchu posolstiev

Dátum: 20.05.2013

Vložil: Katka

Titulok: Re:Duch Svätý - pokračovanie dary a charizmy

S Ježišom sa môžeme stretnúť aj v rozličných udalostiach svojho života. Môžeme ho stretnúť spiaceho v loďke. Toto stretnutie nám pripomína, akoby Ježiš nebol živý v našom živote. Peter bojuje s vlnami na mori a Ježiš spí. Aj my často bojujeme vo svojom živote a voláme na Pána a zdá sa, akoby nás vôbec nepočul. Vtedy prežívame tajomstvo Ježiša spiaceho na lodi. Niekedy stretávame Ježiša, ktorý tancuje pred svojím Otcom. Som presvedčený, že Ježiš prežíval chvíle radosti pred svojím Otcom a keď odišiel na vrch modliť sa, tancoval od radosti pred Ním. Vo sviatosti zmierenia sa stretávame s odpušťajúcim Bohom, ktorý nás miluje v každej i bezvýznamnej okolnosti života. Sviatosť zmierenia je teda stretnutím s Otcom, ktorý nám odpúšťa. Čo mám robiť, aby sme zakúsili odpúšťajúcu lásku Boha?

- PRIJMI, ŽE SI HRIEŠNY. Neobviňuj iných,veď aj ty si hriešnik. Uvediem to na príklade. raz sa jedna pani spovedala, že je pyšná, vyznáva a a ľutovala tento svoj hriech. Ale keď ku nej prišiel jeden jej známy s tým, že jej chce niečo povedať a povedal jej, že si myslí, že je pyšná, vo vnútri sa na neho nahnevala čo ju má čo on poúčať a porovnávať. Veď on je možnože ešte horší. Vtedy táto žena neuznala v skutočnosti tento svoj hriech vo svojom vnútri. Ak neprijmeme fakt, že sme hriešny, vtedy nepotrebujeme Spasiteľa. Spasiteľa potrebujeme len preto, že sme hriešny

- PREVEZMI CELU ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJ HRIECH. Ak si nahnevaný, neobviňuj iných, lebo si nahnevaný. Prijmi zodpovednosť za svoj hnev alebo za akýkoľvek iný hriech.

- ROZHODNUTIE ZMENIŤ SA. Svoje vlastnosti nepovažuj za samozrejmé a nehovor si :"Som už taký, aký som" Mnohí sa nezmenia, lebo sa pre tento krok nikdy nerozhodli. Netreba len hriechy vyznať a odhaliť ich, v skutočnosti je potrebné sa zmeniť, vyvarovať sa tomuto hriechu ho znovu urobiť. Satan bude vtedy klásť ešte väčšie prekážky a situácie, aby sme opäť podľahli a znovu vstúpili do toho istého hriechu, lebo pozná našu slabosť. Prosme vtedy Ježiša o silu, silu prekonať tieto prekážky, aby sme neupadli opäť do toho istého hriechu. Musíš sa rozhodnúť ísť za svojím Otcom.

- OBETUJ OTCOVI SVOJ HRIECH AKO DAR. Ako dar v tom zmysle, že mu ho dávaš celý, aby s ním naložil tak ako On chce. Často hovoríme, že sa chceme uzdraviť zo svojho hriechu, ale v skutočnosti to tak nie je. Často s me so svojím hriechom veľmi spätí a nemyslíme to vážne, keď hovoríme Ježišovi, aby zničil náš hriech.
( z knihy Elias Vella - Ježiš, môj uzdravovateľ)





Späť na diskusiu