Život v duchu posolstiev

Dátum: 21.05.2013

Vložil: Jan M.

Titulok: Re:Re: modlitba

V životopise sv. Ignáce je zmiňována skutečnost zjevení Panny Marie, které potom rozpoznal jako ďábelský klam, prorok Mohamed měl zjevení anděla Gabriela (tak vznikl Korán) a byl to opět ďábelský klam. Chci tím říci jedno, když i zjevení může být falešné natož naše vztahování k Pánu Ježíši nebo Panně Marii o tom je přeci veškerá náboženská patologie, proto mě nepřekvapuje, že papež zasvětil svůj pontifikát Panně Marii (i když jsem na tomto foru četl, že zasvěcení proběhlo jako zasvěcení Panně Marii Fatimské -???)-sluší se to přece a patří se to a on jede na vnější efekt, je přece vlk v rouše beránčím.
Sv. Ignác ve svém životopise dále popisuje případ dvou žen, které duchovně nějaký čas vedl a byl o nich přesvědčen, že na počátku určitě měly mystický kontakt s nebem, přesto později tohoto vedení zanechal, protože zjistil, že s jejich počínáním nemůže dále souhlasit. Vassula vlastně způsobila moje obrácení, ale není vyloučeno že v této věci (posouzení jeného zjevení) šlápla vedle, protože k tomu neměla od Pána mandát (ten měla k předání Pánovy výzvy k sjednocení křesťanů).





Späť na diskusiu