Život v duchu posolstiev

Dátum: 23.05.2013

Vložil: Pavla z Prahy

Titulok: Re:Vassula - automatické písmo

Pro mě osobně tvoří poselství Opravdového života v Bohu (Vassula) a poselství MBM jeden kompletní a neoddělitelný celek. Byla jsem od dětství silně věřící, držela jsem se pevně Bible, ale zároveň jsem měla obrovskou nedůvěru ke všem církvím, protože se mi zdálo, že každá si z Bible něco upravila po svém, a já se k ní proto s čistým svědomím nemohu přidat. Moje víra přitom odpovídala spíše protestantskému proudu, tj. papež a církevní hierarchie je lidské zřízení a jejich honosnost nemá nic společného s prvními křesťany, mrtví spí v hrobě, vzývání Panny Marie a svatých je rouhání, protože se máme obracet jen na Boha, svaté obrázky jsou modlářství atd. Mrzelo mě, že nejsem pokřtěná, ale neviděla jsem žádné řešení, tak jsem to odevzdala Bohu a řídila se jen Biblí.

Před čtyřmi lety jsem „náhodou“ na internetu našla poselství Vassule. V první chvíli jsem měla pocit, že čtu nějakou pasáž z Bible, kterou neznám, jak na mě dýchl úplně stejný duch, jakého jsem z Bible důvěrně znala. Pak jsem se velmi rychle dostala k pasážím, kdy Ježíš říká, že papež by Bohem ustanoven, aby pásl jeho stádo, než se vrátí, Panna Maria má do Boha zvláštní úkol, obrazy byly dovoleny atd. Měla jsem v té chvíli pocit, že Bůh stojí vedle mě a prostě mi říká, že je to tak, a tím končí veškeré pochybnosti a diskuse. Totálně jsem změnila svůj postoj v podstatě během několika minut, tak velká síla na mě z toho textu působila. Žádný člověk by to lidskými argumenty nedokázal. Byl to zatím největší zásah Boha v mém životě a stále ho ani sama nedokážu dost dobře pochopit. Zkuste přesvědčenému protestantovi jen tak na ulici říci: víš, papež je od Boha, měl by ses modlit k Panně Marii a také si pořiď nějaký svatý obraz. A on by jen pokýval hlavou a řekl: no to máš vlastně pravdu, tak jo. To prostě nejde. Už tedy jen z tohoto důvodu Vassula nemůže být falešný prorok, ten by toto nedokázal. Také mě později velmi oslovila Terezka z Lisieux a uvědomila jsem si, jak mnoho mají její spisy a její malá cesta společného s tím, co Ježíš učil Vassulu.

Ačkoli jsem byla od prvního okamžiku přesvědčená, že v případě Vassuly jde skutečně o Boží hlas, poctivě jsem přečetla celá poselství (2x) a vše, co se dalo a za dva roky už jsem byla pokřtěná v Katolické církvi. Když jsem pak před rokem objevila poselství MBM, přijala jsem je okamžitě bez jakýchkoli pochybností, protože jsem v podstatě na vše byla už v rámcové podobě připravená od Vassuly. Já vnímám obojí poselství jako obrovský Boží dar lidstvu. Připadá mi to, že cca před patnácti, dvaceti lety byl ještě čas, proto nám Bůh v poselstvích Opravdového života v Bohu zpíval píseň lásky, aby získal naše srdce, a jen zdálky nás připravoval na svůj příchod. Nyní čas pokročil, jde do tuhého, na dlouhá vyznání lásky už není čas, tak nás v poselstvích MBM jakoby bere za ruku a přímo nás vede, aby nás provedl všemi bažinami a nástrahami. Každopádně právě nejdříve poselství pro Vassulu a pak poselství pro MBM, přesně v tomto pořadí, beru jako nejúžasnější Boží školu, jakou jsem mohla dostat. Těm, kteří psali, že v nich poselství MBM z počátku trochu vyvolávala strach, bych nejraději poradila, aby četli Vassulu a nejprve získali pevný vztah naprosté důvěry k Bohu, ale přece jen je to 12 dílů a chce to dost času.
Když Vassula 11.3.2013, v den oznámení rezignace Benedikta, rozesílala elektronický zpravodaj s naléhavou výzvou, abychom se až do konce roku každý den modlili modlitbu „Něžný otče“, brala jsem to jako potvrzení, že i jí dává Bůh na srozuměnou, že situace je velmi vážná. Když se pak ale objevilo její vyjádření ke konkláve, ze kterého bylo jasné, že neočekává konkrétní problémy s příštím papežem, a k tomu ještě tvrdý dopis, o kterém byla řeč na tomto fóru, docela mě to zasáhlo. Chvíli jsem si připadala jako malé dítě, kterému se rozvádějí rodiče.

Nicméně pak mi začala hlavou vířit řada myšlenek, o které bych se také chtěla s vámi podělit. Například:

1. Člověk by měl tendenci si myslet, že prorok, který mluví s Bohem, musí vědět všechno. Vůbec to ale není pravda. Bůh sděluje každému proroku jen vybrané věci. I Vassulu učil, aby mu nekoukala přes rameno a spokojila se jen s tím, co jí sám řekne. Proto dodatečně ještě více oceňuji, že Vassula se ve svých přednáškách vždy velmi striktně držela toho, co bylo psáno v poselstvích, i když jsem si vždy trochu přála, aby řekla něco navíc. Koresponduje to i s tím, jak Ježíš říká MBM, že není oprávněna vykládat obdržená poselství. Teď vidíme, jak strašně snadno takto vizionář může poškozovat svoje poselství, když něco komentuje jen podle svého rozumu, byť s nejlepším úmyslem.

2. Možná to Bůh dopouští i proto, abychom se neupnuli na osobu žádného vizionáře, i kdyby nám byl sebevíc sympatický, ale stále hleděli jen na Boha a přemýšleli, co je skutečně jeho slovo a jeho vůle.

3. Také jsem si všimla, jak i někteří z nás strašně rychle vynesli soud, že Vassula je falešný prorok. Určitě to mysleli dobře, prostě jen chtěli ochránit poselství MBM, která si zamilovali. Ale jsem přesvědčená, že to byli právě ti, kteří o Vassule nevěděli nic a nebo jen to, co někde utrousí její protivníci. Z toho jsem si pro sebe vyvodila dvě poučení. Jednak je dobré si uvědomit, že zřejmě přesně to samé se děje kněžím, kteří určitě nemají čas poselství číst a promýšlet ho, ale jen na základě vytržených informací mají pocit, že to odporuje tomu, čím celý život žili. Proto bychom měli pro ně mít pochopení a uvědomit si, že nám (ale i vizionářům) se snadno může při jiné příležitosti stát úplně totéž. A za druhé se ještě více snažím udělat i názor o každé věci, až když o ní prozkoumám opravdu maximum informací. Proto nám Bůh tak často klade na srdce, že nemáme soudit. Člověk si tak snadno udělá úplně chybný úsudek, protože o věci neví všechno.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale tyto věci mi leží na srdci už dlouho, tak jsem je jednou musela ze sebe vysypat :)).





Späť na diskusiu