Život v duchu posolstiev

Dátum: 23.05.2013

Vložil: Mária F.

Titulok: Zamyslenie

Chcem pridať pár myšlienok, ktoré mi po tieto dni chodia po rozume. Včera som si prečítala vyjadrenie otca Graubnera a tiež vyjadrenie toho pána Marka Miravalleho. No bola to sila. Teda je to sila. Rozhodla som sa, že dnes na modlitbách kampane poviem mojim sestrám povzbudenie. A chcem ho povedať aj Vám.

Z uvedených vyjadrení, zatiaľ týchto dvoch pánov, vyplýva, že nás naozaj nečaká nič dobré. Budeme naozaj bludári a heretici a súci na exkomunikovanie. A to nebude také ľahké obstáť. O tom nás informoval aj Pán Ježiš v posolstvách. A tiež, že aj veľa z tých, ktorí Ho teraz nasledujeme, Ho opustí. Stáť zoči voči takýmto tvrdeniam a ešte k tomu kompetentných ľudí, bude riadny záber na našu vieru a vytrvalosť v nej. Tak chcem povzbudiť, že keď sa budeme modliť modlitby za seba, aby sme ich prednášali naozaj z celého srdca, lebo budeme potrebovať pomoc nášho Pána. Svojimi silami nezmôžeme nič. Bez Ježiša sme nič. Len v Ňom a s Ním máme šancu.

Pri dnešných modlitbách kampane som na konci „prežila“ srdcom obsah modlitby č. 96. Prejdite si ju, a uvidíte, aká je veľmi dôležitá. Hovorí presne aj o tom, čím sa tu teraz zaoberáme. Do istej miery sa tu „mučíme“ tými spochybneniami, ktoré tu píše David. Svojím spôsobom ho mám rada, nevadili mi niektoré jeho zvedavé otázky, ale teraz sa pripájam k bratovi Janovi, že tie zvedavé otázky by mali byť predkladané v jednoduchosti a vhodnou formou. Úplne chápem, ak niekto niečo nerozumie a spýta sa naozaj na čokoľvek. Veď sme tu na to, aby sme si vzájomne v láske pomáhali a aj vo vážnych pochybnostiach, ale nie si stále niečo dokazovali. Svet nás tohto neušetrí.

Sme tu na to, aby sme sa podporovali navzájom, aby keď sa sami dostaneme do vážnych pochybností s posolstvami, aby sme sa vedeli vrátiť k pôvodným dôvodom, ktoré nás presvedčili, že ideme správnou cestou. Ako manželia po rokoch, keď sa im zdá, že to už nejde, že ich manželstvo bol omyl, aj oni sa musia vrátiť na začiatok, kedy sa rozhodovali jeden pre druhého a kedy presne vedeli, že ich rozhodnutie je správne a požehnané.

Tak aj my, v prvom rade musíme byť ako deti. Hovorila som o tom aj tej mojej príbuznej (písala som nižšie svedectvo), že nesmie pri čítaní posolstiev mudrovať a chytať za slová, ale že ich má čítať ako dieťa. Dieťa, keď aj všetkému hneď neporozumie, ale dôveruje svojmu otcovi, že chce pre neho len to dobré. Teda poslušné dieťa.

Zo svojho života (teda nášho, ako rodiny) vidím, že všetko, čo sme prežili malo svoj zmysel a Nebeský Otecko mal so všetkým svoj zámer. Keď nám niečo nedal, vedel dobre prečo a keď zase dal, tak tiež to malo dôvod. A presne dnes som zase pochopila iný rozmer Božieho daru, o ktorom som písala vo svedectve. Knihy Evanjelií od Márie Valtorty sme dostali aj pre upevnenie viery v pravosť posolstiev. Vy, ktorí tieto evanjeliá čítate, veľmi dobre vidíte, že sú akoby identické s posolstvami. Stále sme v prítomnosti toho istého „Bytia“ a „Myslenia“. A aj deja. Všetko, čo prežíval Ježiš za svojho života na zemi, prežíva aj teraz, aj keď fyzicky tu s nami nie je. Všetko sa akoby opakuje. A to nám neraz hovoril aj v posolstvách.
Aj z tohto príkladu vidieť, že aj keď som jednoznačne vnímala úmysel Božieho daru, predsa som na „prvý dotyk“ nepochopila všetko. Dnes sa mi odokryl jeho ďalší rozmer. A tak je to so všetkým, čo s nami koná Boh. Nie všetko pochopíme v jednej chvíli. Ale keď stojíme pri Ňom, On nás bude postupne učiť jeho vôli.

Teda nachádzajme radšej dôvody, ktoré nám dodajú sily aj v tých najťažších chvíľach. Veď sami zakúšame neporozumenie aj niektorých našich kňazov. A aké je to bolestivé. Lenže, ak to nadobudne maximálnych rozmerov, ako to budeme potom zvládať?

Milý Dávid, pýtaj sa, ak niečomu nerozumieš, ale v pokore a detskej odovzdanosti. A niekedy skôr, ako sa opýtaš nás, skús položiť otázku priamo Ježišovi, Duchu Svätému. Ich odpovede bývajú najpresvedčivejšie. A potom nám prosím, napíš, čo si sa dozvedel. Radi sa potešíme aj my.

A ešte, som veľmi vďačná všetkým, ktorí tu dajú odkaz na časti Svätého písma, kde sa tak konkrétne hovorí o Varovaní a o čase, ktorý nás čaká. No nie sú to úžasné odpovede na všetko, čo nám je nejasné, čomu nerozumieme? Zase potvrdenie toho, že v posolstvách sa nám nehovorí nič nové, nič vymyslené.

Tak sa teda zdieľajme a povzbudzujme so všetkým, čo pre nás a s nami koná Nebeský Otecko, Ježiš a Duch Svätý. Dodávajme si vzájomnej radosti v nesení ťažkého kríža. Nech nás v tom všetkých sprevádza Božie požehnanie. S láskou Vaša sestra, ktorá sa teší, že vás má.





Späť na diskusiu