Život v duchu posolstiev

Dátum: 26.05.2013

Vložil: reuben

Titulok: Re:Re:hledání :-)

Děkuju za odezvy :-D !

Taky jsem ministrant ;) , už 10 let od první třídy... Můžu říct, že pro tohle "řemeslo" byly už i příhodnější podmínky... (možná mi dáš Ľuboši za pravdu)
Od toho co jsme doma začali číst poselství a zajímat se tak nějak o další věci ohledně slavení liturgie zjišťuji kolik věcí se např. u nás děje špatně, jak se ruší zavedené tradice a zavádí se věci "pro přiblížení k lidu" a těm co dokostela náhodou zavítají... Navíc je stále těžší prosadit si věci, které liturgii povznášejí, které ji nesnižují a nepřibližují k lidu, ale které jí dodávají právě Boží velikost, Jeho slávu, Jeho přítomnost... (Třeba proto se u nás divně kouká na lidi, kteří by si k příjmání rádi klekli, protože zdržují - podávají pro jistotu hned 3 akolité, to aby jsme mohli dřív vyjít před kostel a dalších 30 minut jentak žvanit - a vneposlední řadě ministruje (občas nadpoloviční!!!!) většina holek, což mi dřív připadalo super, ale dnes...) :-/

Jinak s tebou Ľuboši na 100% souhlasím role ministranta a jeho blízkost k oltáři a tomu všemu, co se na něm odehrává je prostě úžasná! Být v blízkosti největšího tajemství - proměny hostie (obyčejného kousku chleba) v Kristovo tělo... Já osobně to považuji za velikou milost a dar, který je potřeba co nejčastěji využívat (ostatně, jak nám to i Pán Ježíš říká v Poselstvích) ;-)

A možná ještě jeden postřeh - doma to tak cítíme všichni (kromě táty - vlažnýho křesťana) - když pročítáme fórum, jeho příspěvky, některé rozhovory zde uskutečněné připadá nám to jako kdybychom opravdu patřili do jedné velké rodiny, rodiny, která se shodne, rozumí si, dokáže si naslouchat a dokáže se podržet v těžkých chvílích... Za to vám patří VŠEM veliký dík a taky velké: Pán Bůh zaplať + :-D





Späť na diskusiu