Život v duchu posolstiev

Dátum: 03.06.2013

Vložil: Alena

Titulok: Re:modlitba za Slovensko

Milá sestra v Kristovi, Katka,
si veľmi aktívna na fóre v snahe šírenia modlitieb, dobre mienených rád a pomoci iným ľuďom na fóre.
Ale dovoľ, aby som reagovala na tvoj príspevok z 2.6. a vyslovila svoj názor.

Myslím, že si veľmi neobjektívna v hodnotení bisk. Bezáka, a to až do takej miery, že ho priam demonizuješ. Zamysli sa, sestra, prosím, či je správne na základe niekoľkých jeho výrokov, doslova vytrhnutých z kontextu, robiť také hrozné súdy a šíriť ich ďalej?
Či sa nebojíš Boha, ktorý povedal: "Nesúďte, aby ste neboli súdení"?
Či sa nebojíš Boha, ktorý povedal: "Kto povie bratovi blázon, je hodný zatratenia?
Či sa nebojíš Boha, že takto súdiš Kristovho kňaza a biskupa, o ktorom vieš len málo?!

Citujem tvoje vety: "... Viete, čo by sa stalo, keby František petíciu uznal a dosadil ho späť do funkcie? Nastal by hon na čarodejnice - na kňazov... Začalo by preobsadzovanie svojimi ľuďmi, odvolávanie, šikana..."
Sestra, spamätaj sa, odkiaľ vieš, že toto by nastalo? Je to azda človek schopný šikany? Vidíš azda do jeho srdca či hlavy? Urobil už niekdy niečo také?

Tento biskup vyšiel z veľmi skromných pomerov. Ja ho vnímam, ako jedného čestného, poctivého, hlboko veriaceho a Boha milujúceho človeka - kňaza. Že je čestný, dokazuje aj jeho odvaha pustiť sa do neporiadku v hospodárení diecézy, hoci, keby to aj on naďalej ututlával, asi by nemal teraz tieto problémy. Ale to neviem, to vie už len Boh.
Tento biskup, možno v nadšení pre mladých, aj v snahe získať ich pre vieru, iste urobil chyby v niektorých príliš "pohodáckych" výrokoch a je tiež len človek, tak iste robí aj iné chyby. Ale boli aj poza jeho chrbát robené neférové kroky... Keď bol tak nečakane odvolaný, začal hľadať pomoc na nesprávnom mieste - v médiách, čo, ako sa ukázalo, nebolo nakoniec na prospech ani jemu samému. Ale ty, sestra, nevieš, akým utrpením musel prechádzať, nevieš tiež, či to on sám už neprehodnotil vo svojom srdci a neoľutoval...

Prosím, napíš, z akého zdroja máš informáciu, že bol spájaný s kauzou čiernych omší, ktoré on sám konal??? Ty vážne veríš, že by tento biskup mohol konať čierne omše? Mne to pripadá, že veriť tomu je až do neba volajúci hriech.

Tvoju výzvu, aby sme sa modlili za to, aby ho František nevrátil do funkcie, neprijímam.
Lebo chceš rozhodovať o niečom, čo ti neprináleží. Lebo nepoznáme Božiu vôľu s týmto biskupom.
Poznáme však, ako dlhé roky, ale v poslednej dobe oveľa intenzívnejšie, volá Panna Mária cez posolstvá (Medžugorie, Dechtice a iné): "Moje milované deti, nesúďte svojich pastierov! Ich rukami dostávate Chlieb života... Ale milujte ich a modlite sa za nich".

Tak za toto sa budem modliť a k tomu pozývam aj teba, sestra Katka, aj každého účatníka fóra. A za Slovensko sa naozaj treba intenzívne modliť.
A ešte jedna pripomienka: Chráňme sa pýchy. Je veľmi zákerná a veľmi ľahko sa vlúdi do srdca človeka. Necíťme sa preto, tí čo veríme v posolstvá MBM, že sme lepší a hodní súdiť iných, zvláš nie kňazov!

Verím, že moje slová prijmeš tak, ako sú myslené, v záujme lásky a úcty k Bohu a ku kňazom i bratom a sestrám. Ďakujem.





Späť na diskusiu