Život v duchu posolstiev

Dátum: 03.06.2013

Vložil: Terezka S.

Titulok: Re:Re:Re: modlitba za Slovensko

Suhlasim s tebou brat Milan. Nezabudnime na Jezisove slova, ktore sa stale objavuju v pososltvach v roznych suvislostiach. Pokoj a dobro je od Boha, nepokoj, zmatok, lstive nelogicke argumenty su od zleho. Pripajam moje vyjadrenie:

Tato vypoved nie je kritikou ani posudzovanim druhych, pretoze ja sama som daleko od dokonalosti, ktoru ocakavam mozno od Bohom zasvatenych sluzobnikov, ktori su pre mna vzorom.
– Doverujem sv. Otcovi ze rozhodol spravne a ze su vazne dovody, kt. ho tak prinutili urobit. Tak isto verim a doverujem Bohu, ze viedol ruku a srdce Benedikta VI. aby konal spravne. Benedikt XVI. sa nezdrahal v poslednom case ani v inych statoch po celom svete odvolat svojich knazova a biskupov, ci reholnikov, aby chranil cistotu viery (Jezis o nom hovori ako o svojom milovanom zastupcovi).

– Cirkev je podla kanonickeho prava hierarchicka, to zn., ze jednotlivi knazi, biskupi a kardinali podliehaju svojou poslusnostou zastupcovi Petra na zemi. V tomto smere o.Bezak urcitym sposobom zlyhal. Su mnohi knazi, ktori vo svojom zivote prijali radsej rozhodnutie, o kt. si mysleli podla urovne svojho svedomia, ze je zle, ale v zaujme pokoja, poslusnosti sa podriadili a priniesli tym pozehnanie do sveta. Najlahsie je urobit rozbroj, ked je clovek zraneny, ale nechat konat Boha, aj ked ide o casovo dlhsiu cestu na vysporiadanie sporov, je omnoho narocnejsie. Lebo nik z nas nie je dokonaly a nemoze vidiet zmysel veci a zivota ako ich vidi Boh a ako sa maju uskutocnit podla sv. Bozej vole.

– Pan Jezis hovori sv. Faustinke, ze mu je milsie, ked posluchne svoju predstavenu, ako Jeho...poslusnost mu je nadovsetko. Boh skor prijme pokorneho ako toho kto busi a krici. Kazdy z nas potrebuje dozriet v pokore a toto bola podla mna prilezitost pre o. Bezaka v nej mozno dozrievat, aj ked by to bolo pred ocami verejnosti a tym velmi tazke. Skor by som cakala od neho zmyslanie podla evanjelia - "vziat svoj kriz" a v tichu a v bolesti nasledovat Krista...to je prava cesta bozieho svateho sluzobnika, byt podobnym Kristovi, tak ako Frantisek. Frantisek by v tejto dobe urcite nevyuzil media na to aby ohovoril spolubratov, biskupsku konferenciu a cirkev na Slovensku. Nikdy nevystupil proti bratom a cirkvi, telu Kristovmu, aj ked jeho spolocnestvo bolo rozhadane a malo problemy, radsej odisiel trpiet do samoty nejakej pustovne.

– Ludia mimo cirkev nepochopia spravne jej myslenie a je z toho len vysmech, preto riesenie tohto problemu so svetskou verejnostou nie je spravne. A pritom moze to byt zly priklad pre tych, ktori nepoznaju Boha, vela dusi moze byt negativne ovplyvnenych. A prave na tychto dusiach mimo cirkev Bohu najviac zalezi, tuzi ich spasit. Podla mojho vedomia ide bohuzial o. Bezak tou sirsou cestou a nie uzsou ako nas uci Jezis. Nie je vsak mojou ulohou ho kritizovat, ale modlit sa za neho, co kazdy den cinim.

– Snazim sa vmysliet do bozieho rozmyslania, ako by BOH komunikoval s nim.... Asi by
respektoval rozhodnutie svojho zastupcu na zemi a dal by priestor o. Bezakovi v modlitbe prist na to ake chyby urobil, lebo nieco muselo oslovit sv. Otca ked sa tak rozhodol, nemohlo to byt len z vole druhych, aby ho odstavili. A ak by neurobil chyby, tak by ho poprosil, aby obetoval svoj kriz za duse, ktore mu boli v pastoraciii zverene...ziadal by od neho obety, co je prava cesta k Bohu.

– Nepotrebujem teda vysvetlenie od Cirkvi, preco sa tak stalo, doverujem Bohu, ze vedie svoju cirkev tym spravnym smerom a sposobom a ze urcite vysvetli to co je potrebne vysvetlit cez svojho zastupcu na zemi a cez dalsi vyvoj udalosti v buducnosti.

– Nepokoj nevychadza z Boha a my sa musime ucit mu odporovat a konat v laske tak, ze nepokoj a zlo nevytvarame, aj ked sme osocovani, ohovarani, posudzovani,....vtedy je prave Boh najviac s nami, lebo trpime nepravom a z toho vznikaju potom milosti skrze ktore Boh obracia ine duse a vedie ich k spase. Ale to je velmi tazke, ba niekedy nedosiahnutelne, neviem ci sa to mne osobne niekedy podarilo tak, aby bol Boh so mnou spokojny.

– Viem ze cirkevne spolocenstvo nie je bez chyb, spaja mnohych a kazdy je iny z vole bozej, co je vsak darom a nie nevyhodou. Urobilo sa vela chyb ale ich riesenie nema ist cestou rozbroja a posudzovania. Ved v takychto situaciach mame ukazat svetu nasu vzajomnu lasku a ustretovost - aj v rozporoch. Mozno Boh potreboval obetu aby skrze nu ocistil, co nie je ciste v nasej Cirkvi. Miluje zvlastnym a silnym sposobom jemu zasvatenych sluzobnikov, medzi nim a knazmi je zvlastne a silne puto, ktore ale vyzaduje velku cistotu a silnu vieru a vela bolesti pri sebaspoznavani a uceni sa byt mensim. Velke pozvanie byt bratom Jezisovym vyzaduje velke obety, ludskemu oku neviditelne, ale Bohom ziadane. Preto si myslim, ze odchadzaju zasvateni sluzobnici zo svojej sluzby, lebo v niecom zlyhaju. To vsak neznamena, ze neboli vyvoleni a pozvani k tejto sluzbe, pozvanie sa nezotiera, ostava, ostava aj krvacajuce srdce Jezisa z tejto straty.

Zaver je, ze som sklamana z postupovania o. Bezaka, cakala som od neho viac a hlavne viac snahy vytvarat jednotu. Prave v situacii rozporov je to velmi dolezite, ukazat lasku napriek vsetkemu co sa stalo. Jezisovo srdce urcite krvaca z nasich chyb a omnoho viac z chyb jemu zasvatenych sluzobnikov. Boh vytvara jednotu, lasku, pokoj a kto smeruje proti tomu, tak sa stavia na stranu zleho. Bol by pre mna velkym vzorom, keby v tichosti trpel a otvorene hovoril o svojich chybach...alebo existuje ina cesta pre krestanov? Nie, len tato, lebo tou cestou isiel Kristus. A Boh by riadil jeho ocistu ak by bola potrebna a ak sa pochybilo.





Späť na diskusiu