Život v duchu posolstiev

Dátum: 05.06.2013

Vložil: Katka :)

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:modlitba za Slovensko

- " Indície o svojom odvolaní cítil Bezák podľa vlastných slov už v máji. Príkaz cirkvi na mlčanie pred médiami o svojom odvolaní prirovnal k praktikám z čias komunizmu "
- " pán arcibiskup sa nemôže predsa odtiahnuť s tým, že sa za mňa modlí, pretože o všetkom vie od počiatku," spresnil."
- "V posledných dňoch sa veľa diskutuje o posledných mediálnych vystúpeniach Bezáka. Podľa cirkevného právnika Štefana Mordela je to vážne previnenie, pretože sa podľa rozhodnutia Svätej stolice mal zdržiavať takýchto vyjadrení. Mordel vyhlásil, že je to prejavom neposlušnosti voči pápežovi. „Ak v slovách biskupa Bezáka bude znak odporu, ak vzbudí protirečenie proti Svätému Otcovi, je to vážne previnenie, za ktoré sa vyžaduje sankcia,“ povedal Mordel."
- "Zároveň upozornil na Kánon 1369, ktorý podľa neho hovorí veľmi jasne: „Kto na verejnom zhromaždení alebo vo verejnom prejave, vo verejne rozširovanom spise alebo ináč použijúc spoločenské oznamovacie prostriedky, vysloví rúhanie alebo ťažko naruší dobré mravy, alebo sa dopustí urážky proti náboženstvu či Cirkvi, alebo vyvoláva voči nej nenávisť alebo opovrhovanie ňou, má byť potrestaný spravodlivým trestom“."
- " Ako dôvody svojho odvolania uviedol neprekonateľný generačný rozdiel, žiarlivosť pre popularitu, či strach z odhalenia finančných nezrovnalostí" "
- " „Pán arcibiskup Sokol mal svoju víziu. Preňho aj to miesto arcibiskupa bolo také absolútne miesto, keď chápem seba ako feudálneho pána, ako knieža,“ povedal."
- " To cítim ako takú trošku hanbu za cirkev - keď vám v banke povedia, no, konečne ste sa objavili, už sme s tým mali problémy."
- " Róbert Be­zák prelomil mlčanie a poskytol rozhovory, z ktorých mrazí. Už po prvých vetách, ktoré odvysielala televízia Markíza, sa ozvali cirkevní predstavitelia, ktorí vyhlásili, že porušil pápežovu požiadavku, aby mlčal."
- " „Nestal som sa kňazom, aby som slúžil moci a peniazom,“ vyhlásil Bezák. "
- " opísal Bezák svoje zámery. No podľa neho cirkev stratila vo svojich vodcoch autority, ktoré sa dokážu zrozumiteľne prihovoriť ľuďom."
- " Na otázku, či sa medzi biskupmi nachádza taký, ktorý by ho počas uplynulých mesiacov vyhľadal a opýtal sa ho, ako sa má, dal jednoznačnú odpoveď. „Nikto,“ a dodal: „To ma bolí najviac. Hovoria, že sú moji priatelia a denne sa za mňa modlia, ale ani nevedia, kde som. Nebol medzi nimi ani jeden, kto by sa postavil a povedal, áno, ja ho poznám a verím mu.“" ( jasné poukazovanie na falošnosť biskupov z Bezákovej strany, pritom spochybňuje niekoľko krát silu modlitby)
-





Späť na diskusiu