Život v duchu posolstiev

Dátum: 06.06.2013

Vložil: admin Peter

Titulok: nedobrovolne obmedzenia

Mili bratia a sestry,

zial spolocnost webnode zaviedla novy prvok - nutnost vpisania zobrazeneho slova resp. skupiny znakov, ktore su podmienkou na zobrazenie vaseho prispevku na fore. Chcem vam napisat, ze ja ako admin stranky s tym nemam nic spolocne a je to mimo rozsah mojich pravomoci a moznosti to nejakym sposobom ovplyvnit. Prosim, nevzdavajte sa a nemyslite hned na to, ze vas prispevok by snad niekto blokoval alebo vam branil v zverejneni vaseho prispevku. Ako viete, toto je hotova softwareova platforma webovej stranky, to znamena, my sme ju neprogramovali a teda vsetko je tak, ako sme to uz dostali od sluzby webnode, kde sme si za rocny poplatok 199 euro prenajali tuto platformu, aby sme mohli zverejnovat posolstva a prevadzkovat toto diskusne forum. Firma webnde zaviedla teraz ako inovaciu nutnost vlozenia znakov resp. zobrazenych slov. Ako teda postupovat? V zasade si vzdy zostavte text vasho prispevku vo worde alebo open office ci inom textovom editore. Nikdy nepiste priamo do formulara na stranke vas text, pretoze nie je zarucene, ze na prvy krat sa vam prispevok zobrazi. Opät, nemame ziadnu moznost to nejakym sposobom ovplyvnit - je to dane tak od webnode, ze niekedy sa vas text proste strati po tom, ako ste klikli na "ODOSLAT". Je mi to luto, no zial nemam na to ziaden vplyv. Preto zasadne piste najskor vas prispevok v spomenutom textovom editore, aby ste ho nestratili. Ked si ho zostavite napr. vo Worde, tak si ho mysou skopirujte a preneste do tohto formulara na fore, kde pisete vase prispevky. Az potom kliknete na "ODOSLAT". No to nie je vsetko. Musite sa este potom, ako ste klikli na "ODOSLAT", dostat mysou nadol stranky fora, kde na spodku uvidite taky graficky utvar v tvare obdlznika a tam su zobrazene iste pismena, ktore musite odpisat do pripraveneho riadku - dodrzte aj medzeru medzi dvoma slovami, ak su zobrazene. Mozno to poznate z inych stranok, ze sa vyzaduje vpisanie "bezpecnostneho kodu" kvoli ochrane stranky. Tak to teraz zaviedli aj u nas. Ja ale nie som tymto nadseny, pretoze v nasom pripade je to len zbytocne zdrzovanie a komplikovanie, ved sme tu registrovani uzivatelia a nasa stranka si taketo "prehnane" opatrenia nevyzaduje, myslim si, ze to mohlo ostat tak, ako to bolo doteraz. Ale zial, ako pisem, nie je v mojej kompetencii ani moznosti, aby som to zmenil, cize odstranil toto vpisovanie "bezpecnostneho kodu". Tak vas tymto na tuto skutocnost upozornujem a prosim, aby ste sa nenechavali odradit a vase prispevky aj nadalej na nasom fore zverejnovali. Ak sa vam to nepodari na prvy krat, tak to skuste znovu. Ak by ste napriek vsetkemu vasmu usiliu nedokazali vas prispevok sem vlozit, napiste mi vas prispevok emailom na "msparek@gmail.com" a ja ho sem vlozim za vas. Dakujem vam za pochopenie. Admin Peter





Späť na diskusiu