Život v duchu posolstiev

Dátum: 11.06.2013

Vložil: Mária F.

Titulok: Odpoveď pre Jaroslva ku slávnosti Božieho Tela

Ale máme posolstvo z nedele 2.6. A je naozaj o Božom Tele, Tele Ježiša Krista, o Najsvätejšej Eucharistii. V ňom nám povedal presne to, čo potrebujeme vedieť.
A popri tomto som si spomenula na zážitok, s ktorým sa chcem s Vami podeliť, aby sme sa ním mohli navzájom povzbudiť, aby sme si nášho Pána ešte viac zamilovali.

Niekedy ešte vo februári som mala po sv. prijímaní a vlastne počas neho nádherný zážitok. Prijala som Telo Pána Ježiša a vrátila som na svoje miesto, kľakla som si, aby som sa mohla s milým Ježišom porozprávať. A v tom som videla, ale nie očami, skôr taký obraz, o ktorom som vedela, že to tak je, ktorý som cítila a prežívala túto skutočnosť zároveň a ani to neviem presne popísať, alebo vysvetliť, preto zase použijem slovo „videla“, ako môj anjel strážny kľačí smerom ku mne a klania sa Pánu Ježišovi vo mne. To bola sila. Niečo úžasné, lebo som si uvedomila, a vlastne som to mohla konkrétne prežiť, ako „vnímajú“ anjeli svojho Stvoriteľa, ako Ho adorujú, s akou úctou a láskou ku Nemu prichádzajú. A my ľudia? Ako sa ku Nemu správame? Akoby nešlo niekedy o nič a nikoho. Je pravda, že Ho nevidíme, že my „len“ veríme. Ale naša viera a láska býva veru odmenená Jeho pokojom a väčšou láskou ku Nemu. Tak, ako nám to vysvetľuje v najnovšom posolstve.

Veľakrát rozmýšľam aj nad tým, prečo vo sv. omši tak veľa stojíme. Mne sa napr. po premenení žiada kľačať. A pritom všetci stoja. Často aj kľačať zostanem. Veď keď anjeli kľačia, prečo ja mám stáť. Bolo mi to proti vôli už v časoch, keď sa tieto novoty zavádzali. Rada by som vedela, ako je to s kľačaním pri tridentskej sv. omši. Myslím, že by som vedela prekľačať celú sv. omšu.

Druhý zážitok som mala krátko po tomto. Bol prvý piatok a po sv. omši boli litánie k Srdcu Ježišovmu a adorácia k Najsvätejšej Sviatosti. Náš kňaz, ktorý má boľavú nohu, nemohol kľačať pred Pánom Ježišom, tak si stal nabok a tým bol Ježiš na oltári sám v monštrancii. Mohla som na Neho nerušene hľadieť. A zase ma prešla akoby taká sila, uvedomenie si, alebo zase lepšie povedané, „videla“ som, srdcom som prežila skutočnosť, že pozerám na úžasnú Pokoru. On, Pán a Stvoriteľ celého sveta, Najvyšší, Najmocnejší, ktorému stačí povedať len slovo a stane sa všetko, čo len chce... ale on ticho, v najväčšej pokore, v láske, tam stál pred nami, poslušný Otcovi, ako Baránok odsúdený na zabitie...sa nám dáva akoby napospas.
A čo my? Ako sa len odvažujeme Ho urážať...Jeho, Nevinného, ktorý dal svoj život, len aby sme Mu patrili...v tej chvíli sa mi chcelo byť len tým prachom pred Ním, pod Jeho nohou...





Späť na diskusiu