Život v duchu posolstiev

Dátum: 11.06.2013

Vložil: Emanuel

Titulok: Re:Poselství ze dne 30.5.2013

Milý bratře,
kolik já už našel tzv. chyb a nesrovnalostí v těch nejmenších detailech... Celá Bible Svatá je však plná rozdílů a protiřečení např. v evangeliích a kniha Genesis často odporuje námi hmatatelným pravdám, založených na našem ubohém poznání, kterého nám bylo dáno jen určité míry.
Dnes mne tak napadlo, že když se mne ateista zeptá na Stvořitele, odpovím mu příkladem na - dejme tomu - osmi až desetiletém dítěti. Když mu zadám úkol, aby mi během tří dnů vypracoval popis, jak si představuje zrození jednotlivého člověka, předloží mi nějakou teorii, jenž bude vycházet čistě z dosavadních zkušeností a poznatků a s níž bude za jedno asi většina spolužáků. Když mu však toto začnu vyvracet s tím, že zkrátka je to ještě jinak a naznačím jak (omlouvám se za zvolení zrovna tohoto příkladu), víme všichni ze zkušeností z obyčejných jiných otázek, bude se dokonce i hádat a bojovat o svou pravdu a my jsme v tu chvíli pěkní pitomci. Má-li však zrovna pokornější náladu, pak náš výklad přijme, ikdyž mu nemusíme vše odhalit přímo a zvláště v tomto případě by to v jeho věku bylo katastrofálně škodlivé, tak, jako asi odhalení nám všech Božích pravd najednou.
Vzpomeňme si na pozemskou Pánovu pouť, kdy svým učením většinu pobuřoval a zajímalo by mne, jak bych se k němu v té době, stavěl já sám...? Vždyť protiřečil kdejakému zákonu Mojžíšovu. Přesto ty, jimž bylo dáno pochopení, osvěcovala ryzí, prostá, neměnná a věčná, Boží Pravda, nezakládající se na příkazech a řádech, jenž mají být i dnes jen berličkou a cestou k Bohu a nikoli přebýváním s Bohem samotným.
V tato poselství věřím i proto, že kdyby člověk měl mít na zřeteli jen fakt o schopnosti převtělení zlého i v podobu samotného Ježíše Krista, před kterým varuje Pán i mnozí svatí historie, pak bychom nemohli uvěřit žádným zjevením. Židé starozákonní doby většinou nebrali Boží varování z úst proroků vážně a ...
V poselství však věřím zejména pro hrozný stav duší dnešního lidstva, našich nejbližších i známých!!! Mnozí proroci, jimž bylo dáno vidět stav dnešních lidí, nás nevyjímaje, byli doslova zhrozeni. Pokud jsme žili v tom, že jen my jsme Jeho proto, že .......,.....,..... a ostatní zkrátka mimo, myslím, že nás mnohdy zaslepovala pýcha a nemilosrdnost. Bůh nám dnes jen opět projevuje nesmírné a vždy překvapující milosrdenství. A navíc - kdo by chtěl přilákat k sobě všechny tím, že jim připomene toliko nepříjemného, jako je realita pekla, důležitost vlastních obětí a utrpení, lásku ke všem lidem všech náboženství, ateistů a dokonce i satanistů, narovnání k větší zbožnosti a svatosti...?
Pán to musí mít opravdu těžké, když silněji, než kdy jindy, volá k celému lidstvu. Vzpomínám na můj vlastní příběh, jenž mi byl dán před lety, kdy jsem byl blízkými obviněn z něčeho, s čím jsem neměl nic společného. Nezapomenu na ten hrozný stav, kdy čím více argumentů na svoji obhajobu jsem předkládal, tím více sršeli novými a novými protiotázkami, čímž se moji nebozí blízcí stále více vzdalovali možnosti mi uvěřit! Vskutku zajímavé. Vše jsem plně pochopil až zde, dle učení, které nám zde popisuje i náš Pán!
Omlouvám se za mnoho slov. Možná se i opakuji. Mnozí mají jistě podobné zkušenosti, ale nově příchozím snad pomohou. V Kristu E.





Späť na diskusiu