Život v duchu posolstiev

Dátum: 12.06.2013

Vložil: Katka :)

Titulok: Re:Re:Posolstvo ateistom.

Bratři! Víme, že člověk je uznán za spravedlivého jen tehdy, když uvěří v Ježíše Krista, a ne když dělá skutky, jak je nařizuje Zákon.

Takže ty sa neriadiš Desatorom?

"Kdyby se totiž k ospravedlnění docházelo zachováváním Zákona, pak by Kristus umřel nadarmo." Nehnevaj sa, ale toto je čistý Jehovizmus. To, že za nás Ježiš zomrel ešte nezanemená, že sa nebudeme riadiť Desatora spoliehať sa na Jeho Milosrdenstvo. Veď to je rúhanie, povedať si Ježiš zomrel za moje hriechy, Desatorom sa riadiť nemusím a uverila som v neho, tak som spasená. Je to opovážlivé spoliehanie sa na Jeho Milosrdentvo. Veď tu chýba základné si uvedomenie podstaty hriechu. A tam potom začína byť umrtvované svedomie. Hriech sa dá vždy zdôvodniť, Satan je klamár, ale my máme jasne stanovené Desatoro Božích prikázaní.

Mnohí mi povedia v onen deň: Pane, Pane, či sme neprorokovali v Tvojom mene, či sme nevyháňali démonov v Tvojom mene a či sme nerobili mnohé divy v Tvojom mene? 23 A vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti! 24 Každý, kto počúva tieto moje slová a plní ich, podobný bude múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale
(dom na skale - Vari Peter nie je tou skalou - zakladateľom?)





Späť na diskusiu