Život v duchu posolstiev

Dátum: 17.06.2013

Vložil: Eva

Titulok: Z knihy Nasledovanie krista

ZNÁŠAJ PRE VEČNÝ ŽIVOT VŠETKY ŤAŽKOSTI

1. Syn môj, nech ťa nezlomia námahy, na ktoré si sa pre mňa podujal, a trápenia nech ťa nikdy nevyvedú z rovnováhy. Moje prisľúbenie nech ťa teší a posilňuje, nech sa stane čokoľvek.

2. Lebo ja ti môžem všetko nahradiť prehojnou, vrchovatou mierou.

3. Nebudeš sa tu dlho trápiť a nebudú ťa vždy obťažovať bolesti.

4. Počkaj chvíľočku, a čoskoro sa dočkáš konca bied.

5. Príde hodina, keď prestane všetko trápenie a každý nepokoj.

6. Všetko, čo sa pominie s časom, je kratučké a nepatrné.

7. Rob, čo vládzeš robiť, pracuj usilovne v mojej vinici. Ja budem tvoja odplata.

8. Píš, čítaj, spievaj, vzdychaj, mlč, modli sa, mužne znášaj protivenstvá. Večný život je hodný týchto, ba ešte i väčších bojov.

9. Istého dňa, ktorý je Pánovi známy, príde pokoj, a potom už nebude ani dňa, ani noci, ako v tomto čase, ale večné svetlo, nekonečná sláva, stály pokoj a bezpečný odpočinok.

10. Vtedy už nebudeš hovoriť: «Kto ma vyslobodí z tohoto tela smrti?» (Rim 7,24).

11. Ani nebudeš nariekať: «Beda mi, že som vyhnancom!» (Ž 120,5).

12. Lebo smrť bude zničená a nastane nepominuteľné blaho, prestane všetka úzkosť a začne sa slastná blaženosť v milovanom, ušľachtilom spoločenstve.

13. Keby si videl večné koruny svätých v nebi a uzrel slávu, v ktorej teraz plesajú tí, ktorými svet pohŕdal a ktorých sotva pokladal za hodných žiť!

14. Hneď by si sa ponížil až po zem a radšej by si bol poddaný všetkým, ako jednému nadriadený.

15. A nebažil by si po radostiach tohto života, ale radšej by si sa tešil, že môžeš pre Boha trpieť; a keby ťa ľudia za nič nemali, to by si pokladal za najväčší zisk.

16. Keby si to pochopil a keby ti to preniklo až do hlbín srdca, ako by si sa opovážil čo len raz požalovať?

17. Či nemáme pre život večný znášať akúkoľvek námahu?

18. Predsa nie je maličkosť, či stratíme alebo získame kráľovstvo Božie!

19. Preto pozdvihni svoju tvár k nebu. Hľa, tu som a so mnou všetci moji svätí, ktorí na tomto svete podstúpili veľký boj; teraz sa radujú, teraz sa tešia, teraz sú v bezpečí, teraz odpočívajú a na veky zostanú so mnou v kráľovstve môjho Otca.

Admin Peter:

Krásne slová, sestra Eva, ďakujem, lepšie a výstižnejšie si ani nemohla zvoliť, ja sám sa v nich úplne vidím, rezonujú v mojom srdci ... Všetko je to pravda, viem ... Je úžasné cítiť pomoc a priazeň toľkých krásnych duší, ktoré tu na fóre sú, Bohu vďaka!





Späť na diskusiu