Život v duchu posolstiev

Dátum: 18.06.2013

Vložil: Eva

Titulok: Nasledovanie Krista

Každý deň čítam jednu kapitolu z tejto úžasnej knihy https://www.bdelost.sk/diela/kempensky_nasledovanie_krista.html. A práve v ten inkriminovaný deň, keď sa riešil na fóre Jaroslav a existencia fóra, mi Pán "prihral" práve túto kapitolu (uvedená je nižšie). Niekedy je to až neuveriteľné, ako nám dokáže Duch Svätý vysvetliť situáciu, v ktorej sa nachádzame. Často sa mi stáva, že keď riešim nejaký problém, tak kňaz na sv. omši káže akoby len pre mňa a dáva mi odpovede na moje otázky.

Dnes pri rannej modlitbe modlitebnej kampane mi dal Pán odpoveď na nedávno diskutovanú tému ohľadne ateistov. Odpoveď bola asi takáto: Všetci sme hriešni. Aj ten najlepší človek, ktorý koná veľa dobrých skutkov má nejaké hriechy. Ale háčik je v tom, že do neba sa dostane človek len bez hriechu. Preto Ježiš ustanovil kňazov, ktorí nám tieto hriechy môžu v sviatosti zmierenia odpustiť. Ak človek za svojho života neverí v Boha, nepristupuje k týmto sviatostiam, neľutuje hriechy, neuzná svoju hriešnosť a nepokorí sa pred Bohom, nemôže mu Boh odpustiť. Takže ateisti, ktorí ani v poslednej minúte života neprijmu Ježiša za Spasiteľa, nemôžu byť spasení, pretože Mu neumožnia odpustiť im hriechy. Je to ich vlastné rozhodnutie. A keď si predstavím ten smútok, ktorý prežíva celé nebo, keď vidí, ako si ľudia dobrovoľne vyberajú zatratenie, je mi do plaču.

Ďakujem Pánu Bohu, že máme toto fórum, pretože ja osobne sa nemám veľmi s kým na tému Varovanie porozprávať. Toľko nádherných myšlienok, ktoré som tu za posledné dva roky našla, som nečítala za celý môj predošlý život. Našla som tu skutočne spriaznené duše, ktoré sú za nás ochotné obetovať svoj voľný čas a modliť sa za nás. Ak by sa toto fórum zrušilo, ochudobnili by sme sa o veľa povzbudzujúcich myšlienok a veľa dobrých priateľov. My musíme byť silní, pretože vieme, čo príde a musíme sa podržať navzájom.
Nebojme sa nasledovať Krista v každej situácii, pretože to bude už len horšie a horšie. Nech nás potešuje myšlienka, že Ježiš je stále s nami a že nás nikdy neopustí.





Späť na diskusiu