Život v duchu posolstiev

Dátum: 25.06.2013

Vložil: Lenka Irsko

Titulok: pre Jana Frantiska - Re:Aborce a irska politika

Ahoj.

Z toho, co pocuvam v spravach:

Nedavno tu zomrela jedna Indka, ktora bola tehotna a prosila o potrat, aby mohla ona prezit. Irske zakony ale neumoznuju potrat. Neviem presne podrobnosti. ( viac tu: https://www.hlavnespravy.sk/medialne-manipulacie-a-fakty-v-pripade-umrtia-indky-ktora-ziadala-o-potrat-v-irsku/48898/ )
Ide o to, ze tento pripad postavil ludi do dvoch taborov a na politikov sa tu vyvija velky natlak, aby uzakonili nieco o potratoch.
Teraz vedu rozpravu o nasledujuci upravach zakona:

Aby bol povoleny potrat ak sa preukaze, ze matka ma samovrazedne sklony - ukoncenie tehotenstva musia odsuhlasit niekolki doktori spolu s psychiatrom (psychologom)

Ak dieta ohrozuje zivot matky - takisto musi rozhodnut viacero doktorov a psycholog

Irsky doktori budu mat pravo odmietnut vykonat interupciu.

Takisto je tento novy zakon uplatnovany v spojitosti s "X CASE" - kedy v r 1992 mala vlada zabranovat 14 rocnej dievcine, ktora bola obetou znasilnenia, opustit krajinu za ucelom vykonania potratu v inej krajine.

Minister, ktory je pri vlade vo svojej predvolebnej kampani slubil, ze nikdy nedovoli potraty v irsku. Brusel a ine krajiny, vsetne Indie tlacia na tunajsiu vladu aby potraty pretlacila a tym umoznila “zachranit zivoty” inak v ohrozeni…. Ach, vsetko je vrazda podla mojho nazoru.
Tieto kampane tu – snazia sa apelovat na Enda Kenny – aby dodrzal svoj predvolebny slub. Ak sa chcete pridat k davu so svojim vlastnorucne vyrobenym plagatom (alebo s krizom, alebo s obrazom Jesisa – Bozieho milosrdenstva)– nie ich (tie ruzove s ich napismi ) musite byt stranou – pretoze chcu “jednotny odkaz”
Skupinky, ktore sa modlia posas protestov su po stranach “Hlavnych protestantov” (rozumej na konci davu za security)
Neviem, urcite to ma svoj vyznam – ten jednotny odkaz, ale chybalo mi tam viac modlitieb.

Asi su aj ine protest – bola novena ruzenca za to, aby to neuzakonili a tiez jedna relly kde sa iba modlilo – ale tieto projekty niesu tak medializovane…

Tot spravy z hlavneho stanu…

Boh vas zehnaj. Az pridete do Dublinu – mozte u nas prespat  na madraci…

Lenka





Späť na diskusiu