Život v duchu posolstiev

Dátum: 19.07.2013

Vložil: Eva (vložené 05.07.2013)

Titulok: Hriešnik, či hriech?

Tak ja už vôbec nerozumiem vete: "Ježiš sa stal pre nás hriech". Čo to akože znamená? Ako to mám chápať? To akože keď myslím na Ježiša, tak myslím na hriech? Akože "vzal na seba naše hriechy", tomu rozumiem, pretože tie hriechy svojim utrpením a smrťou zmazal, ale "stal sa pre nás hriech", to mi je veľmi čudné slovné spojenie. Je to akoby hra so slovíčkami, aby nás to zmiatlo. Prečo sa nepoužívajú frázy, ktoré sú po stáročia zaužívané, prečo chce byť pápež František za každú cenu iný, ako boli jeho predchodcovia? Podľa môjho názoru, takto to bude do budúcna vyzerať: pomenia sa slovíčka v liturgii a počas sv. omše, ktoré budú veľmi podobné, ale nebudú mať ten istý význam, takže si to málokto všimne. Našla som modlitebnú knižku z roku 1945 a by ste sa veľmi čudovali, čo všetko sa pomenilo! Napríklad v spytovaní svedomia boli uvedené hriechy, ktoré dnes absolútne neprijímame, napríklad: nezúčastnil som sa každý deň na sv. omši, atď. Potrebujeme veľmi veľa modlitieb, aby sme tie zmeny rozpoznali a pochopili.

Admin Peter:

Sestra Eva, plne sa s vami stotožňujem!





Späť na diskusiu