Život v duchu posolstiev

Dátum: 14.08.2013

Vložil: Blanka V.

Titulok: ???

Papež František: „ateisté, kteří činí dobro, mohou do nebe“

PapežCatholic.org a Huffingtonpost.com – 24. 5. 2013
Papež František ve středu prohlásil, že všichni lidé, nejen Katolíci, jsou zachráněni skrze Ježíše, včetně ateistů.

Huffingtonpost dokonce píše, že „papež František otřásl církevními a ateistickými názory, když deklaroval, že všichni byli zachráněni skrze Ježíše, včetně ateistů.“

Nicméně zdůraznil, že tito lidé musí stále „činit dobře“.
Zprávy na Catholic a Huffingtonpost, podobně Aktuality.sk

Co však říká samotný Bůh k tomuto tématu?
Bůh skrze své písmo, Bibli, říká, že nabídka spásy je pro všechny a zdarma, že spaseni jsme milostí skrze víru! Spása je DAR od Boha a není možné si ho ničím zasloužit, ani odpracovat. Ani příslušnost k žádné církvi není zárukou spásy, protože spásu daruje Bůh – ne církev. Ne všichni budou spaseni. Ne každý tuto nabídku přijme.

A cesta k OTCI je jediná: Ježíš Kristus. Proč jediná? Pokud by oběť Ježíše Krista nebyla pro záchranu lidstva nutná, proč by musel na kříži zemřít? Proč by Ježíš Kristus jako Bůh přišel dobrovolně na tento svět za nás položit život? Proč by Bůh Otec toto dopustil a obětoval svého jediného Syna, kdyby Ježíšova oběť nebyla JEDINÁ cesta, jak zachránit padlé lidstvo?

Efezským 2:8-9 | Milostí tedy jste spaseni skrze víru. Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

Jan 14:6 | Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Bůh je láska a spása je jeho dar, který nabízí každému. Záleží už pouze na nás, zda tento dar přijmeme.





Späť na diskusiu