Život v duchu posolstiev

Dátum: 30.08.2013

Vložil: Katka

Titulok: Petícia - za odstránenie nahoty v dennej tlači (sú na to určené magazíny)Požehnaný deň,

chcela by som aj takým to spôsobom upozroniť na veľmi dôležitú petíciu pre nás Slovákov. Bola som na 20.charizmatickej konferencii v Ružomberku a tam som sa s ňou stretla. Myslím, že ako kresťania, by sme nemali byť ticho, lebo sme tak isto aj občania nášho štátu a teda aj my sa môžeme pripojiť a vyjadriť svoj postoj s čím súhlasíme a s číme nesúhlasíme. Posielam link na stiahnutie petície. Jeden petičný Hárok je na 20. podpisov, sú na ňom všetky informácie aj spolu s adresou na zaslanie.https://www.nahotanapredaj.sk/wp-content/uploads/2013/07/peticny-harok.pdfBližšie info: Pred nejakým časom som v NRSR podnietil legislatívnu iniciatívu, ktorou som chcel docieliť, aby sa na stránkach periodickej tlače neobjavovala vulgárne zobrazovaná nahota a erotika bez toho, aby nebola označená ako nevhodná pre mládež do 18 rokov. V prvom čítaní prešiel môj návrh 101 hlasmi, neskôr prešiel aj druhým, ale politickým gestom najväčšej strany bolo, že o päť minút neskôr v treťom čítaní neprešiel. Teraz prichádza čas na novú iniciatívu.

Dôvody, pre ktoré som sa rozhodol na tento jav upozorniť sú reakcie mladých rodín, ktoré dostávam vo veľkom množstve a z ktorých vyplýva, že ich vulgárne zobrazovanie ľudskej nahoty poburuje. Vulgárnosť a čoraz nižšia latka mravnosti začína mnohým prekážať. Začínajú chápať že v mene zisku sú veľké mediálne domy ochotné ísť poriadne ďaleko za ľudskú dôstojnosť. Tiež už mnohým došlo, že sloboda médií nemusí znamenať to čo sme si vybrali, ale naopak majiteľmi médií vnucovaný nevkus a vulgárnosť na stránkach novín. Bulvarne média už zrejme zabudli na svoje pôvodné poslanie, lebo nahota nie je informácia a novinári by mali ak odhaľovať, tak kauzy a nie telá mladých dievčat. Lenže zisky sú prednejšie než samotné poslanie novinára-žurnalistu. Ak si to niektorí z novinárov a bohatých majiteľov mediálnych domov nechcú uvedomiť, mali by sme im to dať zreteľne najavo.

Myslím že v tejto téme by nemalo vôbec ísť o politikárčenie a ja sám ju chápem ako tému nadstranícku a výsostne spoločenskú. Nejde o vytĺkanie politického kapitálu, ale o ochranu našich mladistvých. Viem, že existuje mnoho nástrah, kde sú podoby vulgárnosti mnohokrát horšie (ako napr. internet), ale to považujem za súkromný priestor každého človeka, ktorý v prípade detí a mladistvých pevne verím postrážia samotní rodičia. Iniciatíve za zmenu spôsobu publikovania a prístupu k pornu na internete sa môžeme venovať neskôr.

Téma nahoty je o verejnom priestore. O našom spoločnom priestore v ktorom sa zrkadlia naše osobnosti, odrážajú naše hodnoty a v ktorom formujeme našu spoločnú budúcnosť a jej charakter. Nemalo by nám to byť ľahostajné. Ako zodpovední jednotlivci môžeme a mali by sme meniť veci verejné k lepšiemu stavu. Nech je naša krajina lepším miestom pre život.

Vzhľadom na to že v demokracii sila zmeny spočíva priamo úmerne počtu ľudí, ktorí po nej vyjadria vôľu, rozhodol som sa pre zber podpisov pod petíciu. Petíciu, ktorá ma za cieľ zastaviť vulgárnu nahotu vo verejnom priestore, na stránkach dennej tlače. Zmena, ktorú iniciujem nie je žiadnou cenzúrou, ani zásahom do slobody vydavateľov. Naopak ide mi ochranu nás, tých ktorým tieto stránky novín spôsobujú nadvihnuté obočie. Tým, ktorým ide o priestor pre výchovu svojich detí v zdravom prostredí.17 argumentov prečo:

lebo chceme zastaviť zámernú sexualizáciu spoločnosti, ktorá vedie k hrubosti a degradácii
lebo náš verejný priestor nie je majetkom mediálnych domov!
lebo súčasný stav zobrazovania ľudskej nahoty je nezodpovedný voči vývoju detí a mladých ľudí
lebo to ponižuje ľudskú dôstojnosť a zo žien robí sexuálny objekt bez ľudskej ceny
lebo vzácne veci je treba chrániť
lebo nie sme zvieratá, ale ľudia a takýmto spôsobom tvoríme spoločenskú klímu a jej kultúru
lebo chceme spoločenské uvedomenie a dohodu podobnú tej, že alkohol a cigarety nepredávame osobám mladším ako 18 rokov
lebo náš verejnospoločenský priestor je znečistený smogom nemorálnosti
lebo erotiku a sex si má vyhľadať ten, kto ju v tlači chce mať a nemajú ňou byť obťažovaní všetci: deti, mládež, rodičia, dôchodcovia, rehoľníci…
lebo vydavatelia nemajú právo krajinu verejne obťažovať ani pohoršovať
lebo médiá takýmto správaním devalvujú hodnoty a vkus mladistvých
lebo dochádza k bagatelizovaniu mravných noriem a vytváraniu falošných hodnôt
lebo takto sa človek, jeho telo a životný priestor stali tovarom na predaj
lebo ľudské telo má byť prezentované s rešpektom voči všetkým
lebo naša Ústava SR požaduje Ochranu mravnosti (čl. 24, bod 3 a 4)
lebo pohyblivý obraz označujeme znakom, keď je nevhodný pre mladistvých do 18 rokov, prečo nie je takto označený aj tlačený obraz?
lebo sloboda tlače nie je bezhraničná svojvôľa vydavateľov, ale hranice si určuje verejnosť, teda my!

Kto by chcel vedieť viac : https://www.nahotanapredaj.sk/

Späť na diskusiu